Blog Yazılarınızı Twitter'a Yönlendirin

Twitter, günümüzde çok önemli bir sosyal medya ve pazarlama aracına dönüştü.Bu sebepten olsa gerek Google ve Bing arama sonuçlarında Twitter’a da yer vermeye başladılar. Şimdi size blogunuza yazdığınız yazıları otomatik olarak Feedburner aracılığıyla Google URL kısaltma servisini kullanarak Twitter’da nasıl paylaşacağınızı anlatacağım.

 

Benim gibi blogunuzda Twitter ile takip et butonu koyduysanız her blog yazınızı Twitter hesabınızda paylaşmak bir süre sonra zor gelebiliyor. Özellikle çok sık blog yazıları yazıyorsanız….

 

Feedburner’ın Socialize özelliği sayesinde siz yazınızı blogunuzda yayınladıktan bir kaç dakika sonra o yazınız Twitter hesabınızda otomatikman paylaşılacak.


 

Blog Yazılarınızı Twitter’da Otomatik Olarak Paylaşmak

 

İlk olarak Feedburner ana sayfasına gidin ve Google hesabınızla giriş yapın.Publicize sekmesinden Socialize bölümüne girdiğinizde aşağıdaki gibi sayfayla karşılaşacaksınız. Burada Twitter hesabınızı ekleyip twitlerinizin nasıl görüneceğine sayfanın alt tarafındaki Sample Item Preview kısmından bakabilirsiniz.En altta ki Activate butonuna bastıktan sonra bu özelliği kullanmaya başlayacaksınız.

 feedburner socialize ayarı

 

Ben de blog yazılarımı bu özellik ile Twitter hesabımda otomatik olarak paylaşıyorum.Blog Hocam’da ki yeni yazılardan haberdar olmanın bir yolu da Blog Hocam’ı Twitter’da takip etmektir.

12 yorum:

 1. Merhaba, twitter'da da facebook'da olduğu gibi aynı hesap içinde sayfa açmak var mı ? Yoksa iki ayrı twitter hesabım mı olmalı bir kendim bir de blog'um için ? Teşekküler.

  YanıtlaSil
 2. Kendi adınız için ve blogunuz için iki ayrı twitter hesabı açmalısınız.

  YanıtlaSil
 3. ben de yazılarımı kendim twitterda paylaşıyordum. böylesi daha iyi oldu. teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 4. ıyı de ana sayfa resımdekı gıbı degıl kı o dedıgın sekmeyı bulamadım

  YanıtlaSil
 5. o uygulamayı kaldırmışlar Serdar Bey Bu Yazıyı Elden Geçirmeniz İyi Olacak.Bilginize

  YanıtlaSil
 6. Serhat bey,
  Az önce blog yazılarınızı twitter'a yönlendirin makalenizi okuduktan sonra uygulamayı yaptım.
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 7. Çok Sağolun Konularınızın Çoğunu okudum ve Tavsiyelerinizi şu an deneyerek kullanıyorum. Bu uyugulamadaçok başarılı

  YanıtlaSil
 8. otomatif olarak facebook'a göndere biliyor muyuz?

  YanıtlaSil
 9. Twitterfeed bozuk sanırım acaip zaman kayıbı yaşadım.Bu postunuz ile kısa bir sürede ve pratik şekilde yaptım bu ayarı.Çoookkkk teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. En çok istediğim şeydi. Harikasınız gerçekten. :) çok tşkr ederim.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.