Google Plus İle Tanışmanın Vakti Geldi

Google’ın yeni sosyal ağı olan Google Plus’ı 1 ayı aşkın süredir kullanıyorum.Hakkında epey fikir sahibi oldum ve bu fikirlerimi sizlerle paylaşmanın zamanının geldiğini düşünüyorum.

Öncelikle Google Plus’ın tanıtım videosunu izleyerek bu yeni sosyal ağ ile tanışın.Şimdi Google Plus’ı biraz daha yakından tanıyalım…

 

Ana Sayfa

Google Plus Ana Sayfa Ana sayfaya girdiğinizde Akış bölümü sizi karşılıyor.Akışlarda arkadaşlarınızın ve sizin paylatığınız resimler, videolar, linkler, bilgiler gözüküyor.Dilerseniz bir filtreleme ile sadece iş arkadaşlarınızın ya da ailenizin paylaştıklarını görüntülemeniz mümkün.
Aynı Facebook ‘ta olduğu gibi Öneriler kısmında size önerilen kişileri görebilirsiniz ve onları çevrelerinize ekleyebilirsiniz.  Ana sayfada yapabileceğiniz diğer şeyler ise yazılı ve kameralı sohbet.

 

Fotoğraflar

Google Plus Fotoğraflar Fotoğraflar bölümüne girdiğinizde açılan sayfada çevrelernizdeki kişilerin gönderdiği fotoğraflarla karşılaşıyorsunuz.Fotoğraflar arasında geçiş yapmak ve bu  fotoğraflara yorum yazmak oldukça kolay. Resimleriniz için yeni albümleri burada oluşturabilir, albümleri kimlere gösterip göstermeyeceğinizi düzenleyebilirsiniz.

 

Profil

Google Plus Profil İnsanların profilinizi ziyaret ettiklerinde gördükleri sayfa burası .Peki profil sayfasında neler var?
Profil sayfanız 6 sekmeden oluşuyor.Açılışta karşınıza gelen sekme olan Yayınlar sekmesinde paylaştığınız öğeler gözükmektedir.
Hakkında sekmesinde ise profil bilgileriniz ve biyografiniz yazar.Eğer daha önmceden bir Google profil hesabı oluşturduysanız.Bu bölümde o bilgiler yazar.
Fotoğraflar sekmesinde sayfayı ziyaret eden kişiye açık olan albümleriniz ve fotoğraflarınız gözükür.
Videolar sekmesinde upload ettiğiniz videolarınız gözükür, tabi eğer görmek isteyen kişiye bakma izni verdiyseniz.
+1’ler sekmesinde +1 butonu ile beğendiğiniz ve tavsiye ettiğiniz öğeler görüntülenir.
Buzz sekmesinde buzz ile paylaştığınız öğeler vardır.Ben blog yazılarımı otomatik olarak buzz’a yönlendirdiğim için tüm blog yazılarım burada yer alır.

 

Çevreler

Google Plus Çevreler Çevreleri arkadaş listeleri gibi düşünebiliriniz ama Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlık teklif etme ve onaylama söz konusu değildir.Siz takip etmek istediğiniz bir kişişiyi çevrenize eklenirsiniz ve o kişinın yayınları akışılarınızda görünür.

 

Google Plus İle İlgili Faydalı Makaleler

- Era’dan Google Plus Rehberi
- Görkem Ünel’den Google Plus Özellikleri
- Görkem Ünel’den Google Plus Ve Facebook Arasındaki Farklar

 

Google Plus Davetiye Talebi

Google Plus her üyesine 150 adet davetiye gönderme hakkı tanıyor.Siz de Google Plus davetiyesi istiyorsanız bloghocam@gmail.com adresine mail gönderin ya da yorum bölümüne mail adresinizi yazın. 
 
Beni Google Plus’ta Çevrelerinize Ekleyin 
Google Plus kullanmaya başladıktan sonra bpaylaşımlarımı takip etmek için beni çevrelerinize eklemeyi unutmayın. Profilim: plus.google.com/110966163584417465277 u izleyerek ibu yenin sosyal ağ ile tanışın.

13 yorum:

 1. hocam bir türlü alamıyorum gönderdiğinizde direk kayıt olabiliyor muyuz? size mail atayım adresimi...

  YanıtlaSil
 2. anna cevrelerde kendimi gordum :)

  YanıtlaSil
 3. @gokhanblogger davetiyeniz gönderildi.

  YanıtlaSil
 4. Hocam bir davetiyede ben alabilirmiyim =)
  erayfuat@gmail.com

  YanıtlaSil
 5. erayfuat@gmail.com davetiyeniz gönderildi

  YanıtlaSil
 6. peki bir sayfa kuramıyor muyuz plus ta? örneğin franz kafka sayfası kurmak istiyorum bu mümkün mü?

  YanıtlaSil
 7. Hayır gokhanblogger, Facebook'taki hayran sayfalarına benzer bir özellik şuan yok ama yakında geleceğini tahmin ediyorum.

  YanıtlaSil
 8. teşekkürler güzel yazı
  davetiye gönderir misiniz rica etsem
  yetginugur@gmail.com

  YanıtlaSil
 9. @yetginugur davetiyeniz gönderildi

  YanıtlaSil
 10. hocam bana da arkadaşlık atarmısınız şimdiden tşk ahmedyasinmercan@yahoo.com

  YanıtlaSil
 11. hocam banada bi arkadaşlık yollasanız size zahmet
  ahmedyasinmercan@yahoo.com

  YanıtlaSil
 12. ibo.firat@gmail.com davetiye talebi

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.