Adım Adım İyi Bir Blog Sitesi Kurmak

YIllar önce tek sayfalık kişisel HTML sitelerle başlayan internet sitesi kurma trendi zamanla yerini daha dinamik sitelere ve forumlara bıraktı. Son yıllarda ise moda, bir blog sitesi kurmak. Artık herkes kişisel veya temasal bir blog kumaya başladı. Peki sıfırdan adım adım iyi bir blog sitesi nasıl kurulur?

1. Blogunuzun Konusuna Karar Verin

Bir blog sitesi kurmaya başlamadan önce karar vermeniz gereken ilk şey blog sitenizin konusudur. Eğer niyetiniz kişisel bir blog kurmaksa yani içinizden gelen şeyleri yazacaksanız bu adımı geçebilirsiniz ancak temasal bir blog kurmak istiyorsanız seçeceğiniz konuya çok önemli. Blog sitenizin konusunu belirlerken huni yöntemini kullanmanızı öneririm.

huni

Huni yönteminde 4 adet filtre kullanarak blog sitenizin konusuna karar vereceksiniz.

1. Sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz konuların bir listesini yapın.
2. Bu konulardan hangisinde bilgi sahibisiniz? Yeteri kadar bilgi sahibi olmadığınız konuları eleyin.
3. Bu konuya insanlar ilgi gösterirmi? Anahtar kelime araştırması yaparak insanların ilgisini çekmeyen konuları eleyin.
4. Son olarak içerik üretmekte sıkıntı çekebileceğiniz konuları eleyin.

Elemeler sonucunda elde kalan konulardan biri hakkında blog açarsanız başarılı olma şansınız yüksektir.

2. Blog İsmine Karar Verin Ve Blog Sitenizi Açınİnternette ücretsiz blog açmanızı sağlayan onlarca site var. Bunlardan birini kullanarak blog sitenizi kurabilirsiniz ancak daha önce blogunuzun ismine karar vermelisiniz.

Blogunuzun ismi yazdığınız konuyla alakalı olmalı. Arama sonuçlarında başlık olarak blogunuzun ismi görüneceğinden ziyaretçiler başlığı okuduğunda sitenin içeriği hakkında fikir sahibi olmalıdır.

Blogunuzun ismine karar verdiyeniz artık blog sitenizi kurmaya geçebilirsiniz. Bu hizmeti ücretsiz veren siteler arasında en popüler olanları Blogger, Wordpress, Tumblr ve Blogcu’dur. İsterseniz Wordpress'te blog nasıl açılır başlıklı yazıdan wordpress'in ücretli versionunda blog açabilirsiniz faat ben sizlere şu an okuduğunuz blogun da sağlayıcısı olan Blogger’ı tercih etmenizi önereceğim ve bundan sonraki anlatıma Blogger üzerinden devam edeceğim. Peki ama neden Blogger?

- Blogger bir Google ürünüdür ve diğer tüm Google ürünleriyle entegre bir şekilde çalışmaktadır. Kim gücünü Google’dan alan bir site istemez ki?

- Blogunuz Google sunucularında barındırıldığı için güvendedir. Şifrenizi kimseyle paylaşmadığınız taktirde teknik olarak hacklenme ihtimali yok denecek kadar azdır.

- Blogger’ın kullanıcılarına sunduğu şablon tasarımcı aracı sayesinde blog sitenizin görünümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Ayrıca interrnette ücretsiz olarak dağıtılan binlerce hazır şablondan birini kolayca blogunuza uygulyabilirsiniz.

- Blogger bir Google ürünü olduğunda siteniz kısa sürede Google’da gözükmeye başlar ve yazılarınız hızlı bir şekilde Google veri tabanına eklenir.

- Blogger kurulumuyla, ayarlarıyla, şablonlarıyla, eklentileriyle kullanımı çok kolay olan bir platformdur.Bu sayede hiç kod bilmeden bile iyi bir blog sahibi olmak mümkündür.

blogger

Blogger’da bir blog oluşturmaya karar verdiyseniz adım adım nasıl yapacağınızı resimli bir şekilde anlattığım şu yazıyı okuyabilirsiniz: Blogger’da Blog Oluşturma

3. Blog Tasarımı Ve Şablon Seçimi

Blogunuzu oluştururken seçtiğiniz şablonu Blogger kumanda panelindeki Şablon sekmesinden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Blog tasarımıyla ilgili yapacaklarınız bunula sınırlı değil. Aynı yerdeki Özelleştir butonuna tıkladığınızda blog sitenizin arka planı, genişlikleri, yerleşimi, yazı tipleri, büyüklükler ve renkleri gibi pek çok özelliği değiştirmek mümkün.

şablon özelleştir

Kumanda paneli üzerinden yapabileceğiniz değişiklikler de sınırlı olduğu için internette ücretsiz olarak dağıtılan blog şablonlarını kullanabilirsiniz. Benim beğendiğim ve kullanmanızı önerdiğim bazı blog şablonları şunlar:

- Responsive Max Mag 2013 Blogger Teması
- Sementit Blogger Theme
- Legit Blogger Teması
- BlueBuzz
- Bloom Magazin Teması
- 3 Sütunlu Türkçe Blogger Teması: WP-OpenCart
- Elite Minima: Ücretsiz Premium Blogger Teması
- Blogcu Bayanlar İçin Blogger Teması

Bu şablonları nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek için Blogger Şablon Yükleme başlıklı yazıyı okuyabilrsiniz. Yine aynı yazının içerisinde ücretsiz Blogger şablonları bulabileceğiniz sitelerin listesini görebilirsiniz.

4. Blogger Kumanda Paneli Ve Ayarlar

Blogger kumanda panelinin arayüzü basit ve Türkçe olduğu için kullanımı çok kolaydır. Zamanla hızlı ve pratik kullanmaya başlayacaksınız ancak bazı ayarlardan kıssaca bahsetmekte yarar var.

- Yorum ayarlarından başlayalım. Yorum konumunu gömülü yapmanızı öneririm. Aynı bu blogda olduğu gibi yazının hemen altında gözükür ve okuyucuların kolayca yorum yazmasını sağlar. “Kimler yorum yapabilir?” seçeneğini herkes olarak işaretlemenizi öneririm. Böylece Google hesabına gerek kalmadan yazınızı okuyan herkes anonim bir isimle veya kendi yazacağı bir isimle yorum yapabilir. Yorum denetlemeyi açarsnız yapılan yorumlar yayınlanmadan önce sizin onayınızdan geçmelidir. Saçma ve spam yorumları engellemek için bunu kullanabilirsiniz.

yorum ayarları

- Yapmanız gereken diğer önemli ayar ise arama tercihlerindeki arama açıklamasıdır. Arama açıklaması; blog sitenizi Google’da arattığınızda blog başlığının altında çıkan ve blog siteniz hakkında bilgi veren açıklamadır. Bu yüzden bu kısmı yazarken çok özen göstermelisiniz. Blogu sitenizin konusu ve içeriği hakkında bilgi vermelisiniz.

arama açıklaması

5. Gerekli Araçların Kurulumu

Blog sitenizden daha fazla verim almanızı sağlayacak ve sitenizi optimize edecek bazı ücretsiz araçlar mevcut. Bunların kurulumunu yapmalı ve kullanmaya başlamalısınız. Kısaca bahsetmek gerekirse:

FeedBurner:  FeedBurner, insanların yazılarınızı RSS kouyucular ve e-posta ile takip etmelerini sağlayan ücretsiz bir Google aracıdır. Nasıl kullanacağınızı öğrenmek için şu yazıyı okuyabilirsiniz: FeedBurner Kurulumu Ve Ayarları

Google Analytics: Google analytics, sitenizle ilgili pek çok istatistiki veriyi tutan ve bunları size detaylı olarak sunanan ücretsiz bir analiz aracıdır. Blog sitenizi kaç kişi ziyaret etmiş, nereden gelmişler, en çok hangi yazılrınızı okumuşlar, sitede ne kadar kalmışlar gibi pek çok bilgiye bu araç sayesinde ulaşabilirsiniz. Nasıl kullanacağınızı öğrenmek için şu yazıyı okuyabilirsiniz: Acemiler İçin Google Analytics Rehberi

Google Webmaster Tools: Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, Google’ın site sahipleri için oluşturduğu bu merkeze site haritası eklemektir. Bu site haritası blogunuzun içerik haritasını Google’a bildirerek tüm yazılarınızın hızlı ve doğru bir şekilde Google dizinine eklenmesini sağlar. Google Webmaster Tools’a site haritası eklemek için şu yazıyı okuyabilirsiniz: Blogger İçin Google Sitemap Oluşturma

6. Önemli Eklentileri Ekleyin

Blogger’da gblogunuza işlevsellik katan bazı eklentiler vardır. Gadget veya widget adı da verilen bu eklentileri Blogger kumanda panelindeki Yerleşim sekmesinden ekleyebilirsiniz. Yerleşim sekmesini açıp gadget ekle dediğinizde Blogger’ın hazır eklentilerinin bir listesini bulacaksınız. Eklentier bunlarla mevcut değildir. Blog Hocam’da yüzlerce Blogger eklentisi mevcuttur ve her geçen gün yenileri eklenmektedir. Yeni oluşturduğnuz blog stenize eklemeniz gereken  bazı eklentiler şunlar:

- E-Posta Aboneliği Kutusu: Ziyaretçilerin, yazılarnıza e-poste ile abone olmasını sağlayan bir eklentidir. Yeni bir yazı yayınladığınızda, o yazınız abone olanların e-posta adresine otomatik olarak gönderilir.

- Click Box: Bu eklenti Facebok beğen, Twitter takip et ve Google+1 butonlarını içerir. Bu butonlar sayesinde sosyal medyada adınızdan söz edilmesini sağlayabilirsiniz.

- “Resimli Benzer Yazılar” Eklentisi: Her yazının altında o yazıyla ilgili diğer yazılarınızı öneren bu eklenti ile ziyaretçilerinizi daha uzun süreler sitenizde tutabilecek ve yazılarınızın kunma sayısını arttırabileceksiniz.

- Arşiv Sayfası: Arşiv sayfasında yazdığınız tüm yazılar etiketlere göre kategorilere ayrılarak otomatik olarak listelenir. Bu sayfa sayesinde ziyaretçileriniz yazılarınıza kolayca erişebilirler.

7. Yazılarınızı Yazmaya Başlayın

Artık blog siteniz yazı yayınlamaya uygun. Düzenli olarak özgün içerik oluşturmalı, sosyal medyayı aktif olarak kullanmalı ve çeşitli promosyon yöntemleri kullanarak okuyucu kitlesi edinmeye çalışmalısnız. Bu yolda Blog Hocam’da benim ve konuk yazarların yazdığı yazılar size yol gösterecektir. Aklınıza takılan soruları bu konunun altına yorum olarak yazabilirsiiniz.

İyi bloglamalar!

230 yorum:

 1. merhaba hocam yazılarınız benim gibi yeni başlayanlar için çok faydalı oluyor.birşey sormak istiyorum genelde sayfa yapısı olarak sizin sayfanızı inceliyorum.sayfanızın en üst bölümünde hakkımda,takip et gibi sayfalar açmak istedim.örneğin bir tane hakkımda yazısı yazdım ama sizin sayfanızda hakkımda bölümüne baktığımda yazdığınız yazının altında yorum bölümü kapalı.ben yazdıgımda yorum bölümü açık kalıyor bunu nasıl kapatabilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://diz-e.blogspot.com.tr/

   Sil
  2. https://worldtravel366.blogspot.com/

   Sil
 2. @ersin önel
  Sayfayı düzenle dediğinizde sağ taraftaki seçeneklerden okuyucu yorumlarını kapatabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 3. çok teşekkür ederim hocam

  YanıtlaSil
 4. Serdar bey, Teşekkür ederim özellikle Eklenti'ler çok işime yaradı.

  YanıtlaSil
 5. Hocam degerli paylasimlariniz icin cok tesekkurler elinize saglik

  YanıtlaSil
 6. Güzel bir açıklama olmuş.. Yıllar önce ben de bu konu ile ilgili bir makale yazmıştım.. Ama huni sistemi gerçekten ilginç..

  YanıtlaSil
 7. Emeğinize sağlık.Yine çok faydalı bilgiler vermişsiniz.

  YanıtlaSil
 8. hocam blogspotumun sağ tarafına nasıl bir yer ekleyebilirim ince uzun beğen butonu koyucamda :)

  YanıtlaSil
 9. Hocam değerli biIgiIerinizi paylaştığınız icin size sonsuz teşekkür ederim. Badana 45 yaşından sonra bIog yapmayı öğrettiyseniz yeni nesiIi düşünemiyorum harikasınız ellerinize, emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
 10. Teşekkürler çok faydalı bir blog darısı bizim başımıza.

  YanıtlaSil
 11. hocam
  ben kendi sitemde 2 sayfayı kaybetim siteme nasıl detire bilirim yardımcı olurmusunuz saygılarımla

  YanıtlaSil
 12. Şablonunuzu kaydedemedik.
  Şablonunuz doğru şekilde oluşturulmadığından ayrıştırılamadı. Lütfen tüm XML öğelerinin doğru şekilde kapatıldığından emin olun. XML hata iletisi:
  Content is not allowed in prolog. YÜKLENMİYOR YUKARDA YAZDIĞIM YAZI ÇIKIYOR VE TÜM ŞABLONLARDA AYNISI OLUYOR

  YanıtlaSil
 13. açıklamlarınız yetersiz kusra bakmayın. Blogger Kumanda Paneli Ve Ayarlar sonrası hiçbir şey nasıl yapılacak göstermemişsiniz ve yapamadım açıkçası.

  YanıtlaSil
 14. Harika bir yazı gerçekten çok faydalı olmuş teşekkürler blog hocam.. :)

  YanıtlaSil
 15. İyi günler çok güzel bir yazı olmuş ama ben şu gadget ekle kısmını anlayamadım bastıktan sonra 3 seçenek sunuluyo üçüncüde kendin ekle var oraya tıklıyorum url istiyo ?

  YanıtlaSil
 16. kardeşim bloggerda etiket yazma kutusu var oraya 6 tane etiket yazdım. bu google aramada insanların buldukları kelimeler mi oluyor?
  Birde bazı sitelerde meta tag diye bişey duydum
  html düzenleye ekleniyomuş ama anlamadığım zaten etiketler var bunu niçin eklediğimizi anlamadım ?
  yardımın için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 17. Merhabalar ; Yazmış olduğum blog sayfalarından basılış bir doküman hazırlamam mümkün mü ? nasıl çıktı alabilirim ?

  YanıtlaSil
 18. Merhaba,
  Blog yazılarınızı pdf dökümanına çevirdikten sonra kolayca çıktısını alabilirsiniz. bunun için şu aracı kullanabilirsiniz: http://www.web2pdfconvert.com/

  YanıtlaSil
 19. kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler sitemi yayınladım ve yorumlama biçimi google yazıyor. Yorumlayanların adını yazacak kutu yok. onu nasıl ayarlıyacağız? teşekkürler

  YanıtlaSil
 20. peki hocam ben başka bloglardan değilde kendi sitem üzerinden nasıl blog kurabilirim örnek verirsek http://www.acil-kurye.net/blog gibi mesela

  YanıtlaSil
 21. @mesut asan
  İki seçeneğiniz var.
  1. Hostunuza wordpress veys joomla gibi bir cms kurup bu sayfayı subdomaine yönlendirmek
  2. Blogger'da bir blog oluşturup özel etki alanı olarak subdomaini ayrlamak.

  YanıtlaSil
 22. Merhaba; sağda 3 tane sayfa açtım diyelim dizi 1, dizi 2, dizi 3, bu sayfalara tıkladığımda o dizilere ait bölümler altına doğru sıralansın ve hangi bölüme tıklarsam o bölüm ana sayfada görünsün. böyle bir şey yapabilirmiyiz acaba

  YanıtlaSil
 23. @kartal kara
  Yapılabilir evet. Bir örneği şurada mevcut: http://bloghocam.blogspot.com/2013/02/bir-okuyucumdan-css-dropdown-menu.html

  YanıtlaSil
 24. Üstat saolasın. http://habersende.blogspot.com/ bir incelermisin nasıl oluyor.
  bir sorunum var. sinemanın üzerine tıkladığımda açılan menü en başta çıkıyor. 3 başlık daha ekleyeceğim bu şekilde. onlarda en başta çıkacak açılan menüyü yakalamak sıkıntı olacak. acaba direk sinemanın altında açılması için ne gibi bir çözüm olabilir.

  YanıtlaSil
 25. google webmastır tool şıkkında site doğrulama işlemini yapamadım.

  YanıtlaSil
 26. üstat ellerin dert görmesin güzel paylaşım olmuş

  YanıtlaSil
 27. TEŞEKKÜR EDERİM.

  YanıtlaSil
 28. merhaba bloggere adsense reklamı ekleyebiliyormuyuz acaba

  YanıtlaSil
 29. @Eray Ucak
  Evet ekleyebiliyoruz.

  YanıtlaSil
 30. mrb ben yazılarımı sadece ana sayfada yayınlayabiliyorum diğer sayfalarda yayın yazı yazmam için napmam grek diğer sayfalarımda sadece bir yazı yazabiliyorum başka eklenmiyor

  YanıtlaSil
 31. @dogumsalkalpleimiz
  Yukarıda hakkımda, misafir blogculuk, destek ol... sayalarında gördüğünüz gibi hepimiz statik sayfalara tek bir içerik girebiliyoruz. Blogger'da sayfalar sabittir.

  YanıtlaSil
 32. çok teşekkür ederim çok işime yaradı şey bide facebook da sayfa açmayı gösterirmisiniz ben biliyorum ama hani nasıl beğeni toplarız gibi adım adım anlatırmısınız lütfen

  YanıtlaSil
 33. Sorum olacaktı blogger da gb limiti varmi acaba

  YanıtlaSil
 34. Merhaba sizin sayfanızdaki en üstte bulunan anasayfa arşiv vb. kutucukları en üstte nasıl oluşturdunuz?

  YanıtlaSil
 35. @nilyum m
  Merhaba,
  Şurada anlattığım şekilde oluşturdum http://bloghocam.blogspot.com/2011/10/bloggera-yatay-link-menusu-ekleme.html

  YanıtlaSil
 36. sayfamı bulamıyorum neden çıkmıoo

  YanıtlaSil
 37. merhaba ben bloguma youtubedan video çekerek oluşturuyorum. şu anda 66 yayınım var. ama google adsense yetersiz içerik diyor Sorunlar:

  Yetersiz içerik
  ---------------------

  Daha fazla ayrıntı:

  Yetersiz içerik: AdSense onayını alıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmek için sayfalarınızda, uzmanlarımızın incelemesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.

  ne yapmam gerekli. ozsozturku.blogspot.com blogum

  YanıtlaSil
 38. @ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ TÜRKÜLERİMİZ
  Metin içerik girmelisiniz. Adsense botları blogun konusunu yazılardan anlar ve onlara uygun reklamlar gösterir.

  YanıtlaSil
 39. peki en az kaç yazı girmem gerekir. ben yazılara resimde ekliyorum.

  TÜRKÜ SEVERLERİ VE DOSTLARINI BEKLERİM ozsozturku.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 40. Sayı söylemek zor. Bol bol yazın :)

  YanıtlaSil
 41. Teşekkürler. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.
  TÜRKÜ SEVERLERİ VE DOSTLARINI BEKLERİM ozsozturku.blogspot.com

  YanıtlaSil
 42. Merhaba iki farklı google hesabıyla blog sayfasını yönetmek mümkün müdür?

  YanıtlaSil
 43. @Elif Öztürk
  Blogun sahibi ve yöneticisi ana hesap olur ama diğer hesabı yazar olarak ekleyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 44. http://ajnasmedya.blogspot.com/ benim blogum yardım edrmisiniz ?

  YanıtlaSil
 45. Merhaba cok tesekurler hocam. Sizce sendesitenikur.blogspot.com adli blogumda belirgin sorunlar varmidir ?

  YanıtlaSil
 46. Merhaba hocam benim arka planımda ayarladığım resim ben bloga gırınce gözükmüyor tasarım bölümünde bakıyorum her şey yapdığım gibi ama ben girince hiç bir ayar yapılmamış gibi duruyor bi yardım edermisiniz

  YanıtlaSil
 47. @Abdullah Şimşek
  Kaydetmeden çıkıyor olabilirmisiniz?

  YanıtlaSil
 48. Kaydediyorum şablon uygulandı yazıyor.Ama blogu goruntule dediğimde uyguladığım ayarların olmadığını görüyorum

  YanıtlaSil
 49. Hocam herhangi bir çözümü yokmu ?

  YanıtlaSil
 50. Bilgiler için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 51. hocam tasarım bölümünde http://i.hizliresim.com/xY6l0z.png deki gibi gözüküyor şablona uygula deyip çıkıp bloga girdiğimde http://i.hizliresim.com/e5ykWj.png şeklinde gözüküyor blogum http://ortayakarisig.blogspot.com.tr/ bi yardımcı olun lütfen

  YanıtlaSil
 52. @Abdullah Şimşek
  Uygulama işlemi tamamlanmadan tasarım bölümünü terk etmişsiniz.

  YanıtlaSil
 53. çok bilgilendirici, saolun :)

  YanıtlaSil
 54. sa hocam ben blogger sitemde linklerime video nasıl eklerim bana yardımcı olursanızz sevinirim saygılar ...

  YanıtlaSil
 55. Ben Blog Kurmaya Calısıyom Acıcam Blog Baslık Diye Bisi Var Ona Yazıyom Gecersiz Baslık Değeri Diyo

  YanıtlaSil
 56. Hocam ben bi blog kurmuştum yazıda paylaşıyorum ama nedense adsenseye başvuramıyorum uygun değildir diyor neden dir ?

  YanıtlaSil
 57. merhaba hocam bişi soracağım peki bu bedava mı parayla mı

  YanıtlaSil
 58. ben kurdum çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 59. Bişi daha soracağım bloğu nasıl kapatacağız

  YanıtlaSil
 60. Ayarlar > Diğer > Blogu sil

  YanıtlaSil
 61. hocam bu blog işi bize para filan kazandıracak die başımıza bela açmaz dimi

  YanıtlaSil
 62. Merhabalar...Sayfanızdan çok faydalandım fakat kafamı karıştıran bi sorun var..İçinden çıkamadım...Blogger da açtığım sayfada bir paylaşım yok fakat g+ da görünüyo paylaşımlarım...Yardımcı olabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 63. bişi daha soracağım nasıl sitemizin googlenin ilk sıralarında yer alması sağlanır

  YanıtlaSil
 64. güzel bir blog güzel bir anlatım. tebrikler
  http://ka-astroloji.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 65. benim sayfam araştırmada yok sadece www.örnek.blogspot.com yazssam çıkıo bi yardım etseniz

  YanıtlaSil
 66. Hocam bu </head ı bi türlü bulamadık. Şablona kod eklemek hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisiniz.

  YanıtlaSil
 67. merhaba hocam ben blogumda yazılımla ilgili kodlar paylaşacağım fakat kod renklendirme hakkında bir bilgim yok yani bunu blog da sağlayacak araçlar nelerdir yarımcı olurmusunuz.

  YanıtlaSil
 68. Hocam çok iyi bir anlatım olmuş elinize sağlık. Bende bir arkadaşımla birlikte blog oluşturmayı düşünüyorum. Forum sitelerinde olduğu gibi farklı bir kullanıcıya moderatör tarzında yetki vermek mümkün mü acaba ? İki arkadaş olduğumuz için farklı konularda paylaşım yapacağız. Ona da kendi blogumda yetki vermem mümkün mü ?

  YanıtlaSil
 69. @Recep Abdullah Şen
  Evet istediğiniz kadar yazar atayabilirsiniz bloga. Onlar hesaplarından giriş yazı yayınlayabilirler. Yazıyı kim yayınlarsa onun ismi gözükür.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anladım çok teşekkür ederim hocam. İyi çalışmalar.

   Sil
 70. merhaba.blog actım bırsey merak edıyorum sıte adımı nasıl degıstırebılırım.
  konakmelis@blog.. yerine meliskonak@blog. olmasını ıstıyorum. degıstırdıgımde ıse bu sayfa kaldırılmıstır dıye uyarı vermektedır.ne yapmam gerekıyor.ıstedıgım ısmı yapamazmıyım.

  YanıtlaSil
 71. Iyi günler bende yeni başladım ben kadınlar için ev ve dekorasyon,güzellik ve makyaj tarzı yazılar sunmak istiyorum ama ilgimi çeken bir şey var bu girişte arşiv yazan bir çubuk var bu çubuğa nasıl güzellik, dekorasyon yazılmalıyız insanlar ona bastığında onlarla ilgili yazılarım çıksın istiyorum lütfen yardım edin

  YanıtlaSil
 72. ya ben bedava blog yapmak istiyorum da nereden yapabilirim bir yardımcı olurmsunuz

  YanıtlaSil
 73. Güzel ve faydalı bilgiler vermişsiniz. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 74. abi özür dilerim gerçekten çalışıyo önemli olan ssayfanın şekli şemaliymiş ya

  YanıtlaSil
 75. serdara abi blogum tanınmıyo ve çok az tık alıyo ne yapıyım yaaa bi akıl versen

  YanıtlaSil
 76. serdar abi buda blogum bi bak istersen
  http://imdbdizibul.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 77. merhabalar.. blogger de kendi hazırlamış olduğumuz şablonu kullanabiliyormuyuz ?

  YanıtlaSil
 78. Bende blogumu yeni açtım olabildiğince şey yaptım başlıca eksik olan şeyleri söylerseniz çok yardımcı olursunuz. Teşekkürler. http://www.dogrublogcuu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 79. KOLAY GELSİN HOCAM BEN BLOGUMUN ADRESİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYOM NASIL YAPABİLİRİM

  YanıtlaSil
 80. @HEYMAN ASSASIN
  Blogger kumanda panelinde Ayarlar > Temel > Blog adresi > Düzenle kısmından değiştirebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 81. teşekkürler blogu kurabilmem için verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oldu http://ddreamcatcherr.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 82. blogger sayfamdaki arşiv kutusunu kaldırdım yanlışlıkla. nasıl geri getirebilrim??

  YanıtlaSil
 83. Bir Blog da ben oluşturmaya çalışıyorum. Dahası öğrenmeye... Hem Blog Hocam saydasındaki yazılları, hem de Blog Hocam şablonunu beğeniyorum. Bence en güzel blog şablonlarından birine sahip.
  Blog Hocam olarak Blogculuk konusunda bir okul görevini üstlenmiş olduğunuzun farkındayız. Yazılarınızın devamını bekliyoruz.
  Biraz uçuk bir soru; ama, bu şablonun veya bunun bir benzerinin genel kullanımına izin verecek misiniz?
  Herşey için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 84. Tskler yarın vende acıyom blog hocam senı takıpdeyım cırak lazımmı ucretsz calışırım maksat yenı kusaklarda ögrensın bırseyler

  YanıtlaSil
 85. çok yararlı olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
 86. Merhaba,
  Benim sorum: Yeni açtığım bloğuma her girişte kşiye 'yetişkinlere özel bir içerik olduğunu ve girmek isteyip istemediğini soruyor . ben bu soruyu kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Teşekkür ederim.
  Seda

  YanıtlaSil
 87. @seda h.
  Blogger kumanda panelinde Ayarlar > Diğer > Yetişkinlere Yönelik İçerik mi? > Hayır seçip kaydedin.

  YanıtlaSil
 88. teşekkür ederim... :) bu işe giriştim artık ben başınızı ağrıtıcam bi süre çünkü kod mod vs hiç bişeyden anlamam... :)

  YanıtlaSil
 89. hocam selam, İnstagram sayfamı bloğuma nasıl entegre edebilirim acaba? lütfen detaylı anlatabilir misiniz? çünkü benim aram pek iyi değildir bu yazılım ortamlarıyla... yeni başladım.. :)

  YanıtlaSil
 90. @seda h.
  Şuraya bakabilirsiniz: http://bloghocam.blogspot.com/2014/09/instagram-fotograflar-bloga-nasl-eklenir.html

  YanıtlaSil
 91. Hocam bloga indirme linki koya bilirmiyim

  YanıtlaSil
 92. Sayfamın yazı tipini rengini vs değiştirmek için özelleştir butonuna tıklayın demişsiniz fakat ben o butonu bulamadımm

  YanıtlaSil
 93. @Aş Hane
  Blogger kumanda panelinde şablon sekmesine tıkladığınızda görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 94. "Sayfamın yazı tipini rengini vs değiştirmek için özelleştir butonuna tıklayın demişsiniz fakat ben o butonu bulamadımm"

  Bende Bulamadım.

  YanıtlaSil
 95. Bir arkadaş daha sormus sadece blogger olarak deilde web sitemin blogunu kurmak istiyorum ama blogger gibi olsun istemiyorum daha anlaşılır daha güzel site e-ticaret sitesi yalnız www.askmutfak.com

  YanıtlaSil
 96. Merhaba hocam. Ben de yeni blog açanlardanım. Bloğuma güncel gazete haberleri, takipçi edinebilme, bloğumu facebookta takip edilebilme durumuna getirme gibi zenginleştirecek bilgilere ihtiyacım var. Boğuma bir bakabilirmisiniz? Eksiklikleri nasıl giderebilirim? ecetat.blogspot.com Başlık: Ece kızın mutfağı

  YanıtlaSil
 97. teşekürler blog oluşturdum kendime

  YanıtlaSil
 98. Merhabalar,bende blog yazmaya başladım 2 gündür birşeyler yapmaya çalışıyorum.
  Sağlıklı yaşam üzerine blogum ve kendi bilgim doğrultusunda kopya çekmeden yazıyorum.
  Önerilerinizi seve seve okurum teşekkürler.
  Blogum : sivriburun.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 99. hocam sayfama yorum yeri ekleyemedim... yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 100. Cok guzel anlatmissiniz emeginize saglik.benimde blogum cok yenive ogrenmem gereken cok sey var sanirım.

  YanıtlaSil
 101. merhaba hocam ya ben isteyenler bloguma üye olsun istiyorum bunu nasıl sağlayabilirim?

  YanıtlaSil
 102. " Blogger kumanda panelinde şablon sekmesine tıkladığınızda görebilirsiniz" demişsiniz ama Şablon sekmesini bulamadım, ekranda yok?

  YanıtlaSil
 103. @Buket Çetiner
  Blogger kumanda paneline girip blogunuzun ismine tıkladıktan sonra gelen sayfada, sol altta tarafta ayaraların üstünde

  YanıtlaSil
 104. Blog hocam ben sadece ileride yazar olmak istediğim için blog açacağım ve nasıl yapacağım konusunda henüz hiçbir fikrim yok.8.sınıfa gidiyorum ve yazı yazmayı sevdiğim için bir blog açacağım. lütfen nasıl yapacağım konusunda bana daha detaylı bir bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler...

  YanıtlaSil
 105. site neden görünmüyor http://ozetkuran.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 106. Hocam acaba indirme linki koyabilir miyim (pdf)

  YanıtlaSil
 107. Merhaba , blogumu oluşturdum fakat mesela sayfalar seklinde ayırdım. atıyorum çaydanlık çaybardagı gibi bu konuların icine nasıl atabilirim

  YanıtlaSil
 108. super bir bilgi sadece merak ettigim arkadslarım benim bloguma nasıl ulasaklar onu merak etmekteyim bu konuya cok yeni oldugum icin aptalca bir soru sormus olabilrm simdiden ozur :)

  YanıtlaSil
 109. Hocam Kişisel blog açmak sorun yaratırmı

  YanıtlaSil
 110. Bişey sorucam kaçak gelinlerdeki şebnemin eniyiarkadasim diye bir sitesi var hani sorulara cevap veriyor o blogu bulamadim buldum ama doğrumu onu bilmiyorum bu blog ondan mı???

  YanıtlaSil
 111. saolun hocam bu bilgiler cok işime yarayacak

  YanıtlaSil
 112. Kardeş ben kategoriler gölümünü ekledim fakat kategorinin konuları görünmüyo ama orayı tıkladığımda açılıyor örneğin siteme bi girin isterseniz sağ taraftaki kategoriye bir göz atarsanız sevinirim beynimdekifirtina.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 113. Bloggerde oluşturulan blogların filezilla bağlantısı varmıdır acaba.Çünkü googleye koymak istiyorum bana bağlantıyı ftpme koymamı istiyorda ftpye nasıl bağlanacam.Acil yardımınızı bekliyorum.

  YanıtlaSil
 114. Bilgiler gerçekten işime yaradı, tavsiye ederim benim gibi yeni öğreneceklere.

  YanıtlaSil
 115. merhaba ben blok site yapmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 116. iyi bir site teşekkürler.

  YanıtlaSil
 117. çok faydalı bir yazı olmuş hocam teşekkürler ben de yeni başlayacağım kişisel blog yazarlığına..

  YanıtlaSil
 118. 24 saat olmadı blog açalı.Henüz çok yeniyim ve izleyeceğim yol konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
  http://kahvekrem.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 119. Ben sitemde blog olusturdum disqus ile yorum yapılsın istiyorum . aynı blogu farklı sayfalara ekledim birine yapılan yorum diğer syfalarda da görünüyo. benim şstediğim sadece yorum yapılan sayfada kalsın diğer sayfalarda görünmesin nasıl yapabilirim ya da siteye birden fazla blog ekeleyemexmiyim .tesekkürler.


  sehrinisentanit.com

  YanıtlaSil
 120. Ben şunu merak ediyorum bloğuma göz atanların sayısını görebiliyorum ama kimin baktığını bilemiyorum onu nasıl öğrenicem.

  YanıtlaSil
 121. @mustafa şimşir
  Google Analytics sayesinde hangi gün kaç kişi girmiş, nerden girmiş, hani sayfalarda dolaşmış, ne kadar kalmış gibi pek çok veriyi görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 122. Henüz çok yeni bir blog sayfası açtım sayfamın ziyaret edilebilmesi için ne yapabilirim.
  instylemystyle.blogspot.com

  YanıtlaSil
 123. Ben blog yazmaya yeni başladım ve soze birşey sormak istiyorum google analytics gerekli mi?yani olmazsa olmaz mı?Blog açarken mutlaka koymamız mı gerek?Daha sonra koysak olmaz mı?

  YanıtlaSil
 124. @Özgür
  Analytic kullanmak zorunda değilsiniz. Analytics sadece blogunuzla ilgili verileri toplar ve size sunar. Eğer bloguma ne zaman, kaç kişi, nereden girmiş, en çok hangi yazıyı okumuş, ne kadar kalmış gibi şeyleri merak etmiyorsanız kullanmanız yok.

  Analytics'i ilerleyen herhangi bir tarihte de kullanmaya başlayabilirsiniz ama geriye dönük verileri göremezsiniz. Kullanmaya başladığınız tarihten itibaren veri toplamaya başlar.

  YanıtlaSil
 125. Merhaba Serdar Bey.Benim sorum şimdi benim diyelimki bir gmail hesabım var.Ben bu gmail hesabım ile giriş yaptığım blogger da günde kaç tane özgün makale yazabilirim.Ertesi gün aynı gmail ile giriş yapıp özgün makale yazmaya devam edebilir miyim yoksa artık bitti mi ?

  YanıtlaSil
 126. @Murat Kocaman
  Hayır istediğiniz zaman istediğiniz kadar makale yazabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 127. teşekkürler hocam emeğinize sağlık güzel çalışma olmuş işime yaradı.

  YanıtlaSil
 128. Hocam yorum ayarlarını yapamıyorum "gömülü" yok. Gmail hesabıma gelıyor yapılan yorumlar sıtede gozukmuyor yardım edermısınz ?

  YanıtlaSil
 129. Hocam birkaç gün önce bloğumu oluşturdum,Yazılarda yazdım.Lakin google arama motoru görseller de ben görüyorum ,fakat bir başkası göremiyor. Benim gördümlerimde tıklayınca facebook hesabımın gönderileri çıkıyor.Ne yapmam gerekiyor.Bir de hocam yayın oluştururken yukarıda 'bağlantı' sekmesini ne için kullanacağımı anlamadım :( yani oraya yine bloğun url sinimi google hesap urlsimi gireceğim? yada ??? Yardımcı olun lütfen

  YanıtlaSil
 130. selam merhaba ben blogumu internet sitemin icine kurmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz iyi bayramlar.

  YanıtlaSil
 131. ben sizin gibi değerli arkadaşların yazılarını okuyarak blogumu ayarlamaya çalıştım ama hatalar ve eksikler olduğunu düşünüyorum acaba HTML düzenlemesini kime nasıl kontrol ettirebilirim yanlışları düzeltebilecek kimse var mı ?

  YanıtlaSil
 132. Çok güzel anlatmışınız yaptım çok teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 133. Merhaba, ben yeni ve ilk defa blog açtım.
  Yalnız googledan başka bloglara bakınca onların sayfalarında alt tarafta hakkımda diye bilgi oluo bende yok. Sadece ilk yazı tüm sayfayı kaplıo ve bunu deistiremiom bitürlü kafam arıdı olmuo. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz
  Juliahulya.blogspot.com

  YanıtlaSil
 134. @JuLiaa JuLiaa

  Anlattığın durumu kendin değiştiremezsin. Google çok ziyaret edilen sitelerin ismi doğrudan arama çubuğuna yazılıp arandığında o şekilde gösterir. Sen de blogun o şekilde gözüksün istiyorsan, içerik üretmeye devam etmelisin bence.

  YanıtlaSil
 135. İçerik üretmek bir blog için en önemli etken ama arkadaşlar blogunuzun DOĞRULAMASINI yapmayı sakın unutmayın.

  YanıtlaSil
 136. Merhaba,
  Anasayfada bütün sayfalar çıkıyor.Ben sadece istediğim yazıların olmasını istiyorum nasıl engelleyebilirim.Lütfen yardımcı olur musunuz?

  YanıtlaSil
 137. bloğuma üye olmayan yorum yapamıyor neden?

  YanıtlaSil
 138. @muhammet ünal
  Kumanda panelinde yorum ayarlarından yorumları herkese açın.

  YanıtlaSil
 139. Teşekkürler şimdiden, ayrıca bloğuma beklerim: http://bennedemisim.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 140. Çok teşekkürler, fazlasıyla işe yarar bilgiler.

  YanıtlaSil
 141. Merhaba hocam ben blok acmak istiyorum.başlık olarak internetten network marketing işi nasıl yapılır yazdım adres kısmındada http://orhancatal.blogspot.com.tr yazdım adres icin geçersiz diye yazı çıkıyor yardımlarını rica ediyorum iyi calismalar

  YanıtlaSil
 142. merhaba ben yeni bi blog açtım ilk yazımı yayınladım fakat 2. yazımı yazarken blog adresimi kabul etmiyor bu adres kullanılamaz diyor düzene sokmam ne için ne yapmam gerekiyo yardımcı olurmusunuz

  YanıtlaSil
 143. bloghocam merhabalar verdğiniz bilgiler çok açıklayıcı ben de adım adım blog kurdum hatta iki yazı yayınladım ama yazılar birbirine girdi bir türlü düzenleyemedim okuması mümkün olmuyo lütfen yardım edin :(

  YanıtlaSil
 144. kusura bakmayın ama her seferinde takıldım ilerlemedi önerdiğiniz sayfalar yinede teşekkürler

  YanıtlaSil
 145. kolay gelsin ben 8 aydır blogger kullancıısıyımve bloggerımde adsense aktıf oldu ıılk basda değildi son zmanalrda aktif oldu ben sımdı reklam kodunu veya bu blogumanasıl reklam eklerım ekledım cıkmıyo 5 gundur

  YanıtlaSil
 146. Teşekürler Bence Böle Devam Edin :-)

  YanıtlaSil
 147. Anlaşılır ve net bir makale olmuş emeğiniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 148. Merhaba bir blog sayfam vardı epeydir üzerine düşmüyordum ama normal işlevseldi.
  Fakat son bir kaç gündür bir takım düzenlemeler yapmaya çalışıyorum. Nedense oluşturduğum linkler ve eklediğim videolar vs. aktif değil. Yani önizlemeden çıkıp blogu görüntülediğimde, blog sayfası açılıyor fakat linkler sekmeler çalışmıyor. Bu neden olabilir acaba?

  YanıtlaSil
 149. Teşekkürler faydalı bilgiler için, yeni başlayanlara ışık tutacak güzel bir kaynak olmuş

  YanıtlaSil
 150. Emeğinize sağlık,teşekkürler,faydalı bilgi verici bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
 151. İyi günler. Bir sorunum var ve bu konu ile ilgili günlerdir çözüm arıyorum fakat bulamadım. Sonunda size sormak istedim.
  Bloğumdaki yazılarıma gelen yorumların bir kısmını göremiyorum. Yorum geldi bildirisi var fakat sayfaya girdiğimde hiçbir yorum görünmüyor. Yorum yazan kişi silmiş diyeceğim, kendi yazmış olduklarım da görünmüyor.
  Bu durum çok canımı sıkıyor, yardımcı olabilir misiniz. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 152. Blogunuz çok faydalı üstad teşekkürler.Bende yeni blog açtım kodlardan biraz anlıyorum temanın herşeyini düzenledim ama 2 sorun var.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

  1-)https://code.jquery.com/jquery-1.10.2.min.js kullanıyorum youtubeden aldığı img leri https olarak almıyor ve sitem karışık içerik olarak çıkıyor nasıl çözebilirim?

  2-)Gönderilen Konularda altta çıkan yazar kısmı sorunlu yazarına göre tek tek ayrı ayarlayamadım.

  https://onurculum.blogspot.com sitem bu arkadaşlar yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 153. Merhaba hocam ben yeni blok açtım ama internette çıkmıyor sorunu bulamadım sorun nedir acaba yardimci olur musunuz https://tubatoktay.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 154. bu yaptığımız ayarları her blogda uygulamamız gerekir mi?

  YanıtlaSil
 155. Merhaba bende blogger a geçmeyi düşünüyorum fakat iki şeyden korkuyorum 1. Tumblr gibi ilerde engelleme ihtimali 2. Link kaybı olma ihtimalinden. Site adresim http://mehmetbarun.com.tr

  YanıtlaSil
 156. Harika Anlatım Olmuş Tşkler Hocam

  YanıtlaSil
 157. merhaba ben bir blog açtım ama sadece açabildim şimdilik. ben bloğumu bir şey üstüne değilde mesela sağlık gezi yemek gibi bölümlerde alakalı konuyu konu ile ilgili bölüme yazmak istiyorum mümkün mü? birde nasıl yapılır diye bir böl
  m oluşturacağım oroda mesela başka yerlerden foto ve vidyo paylaşsam olur mu yazım yine özgün olmak şartı ile. bu kötü bir seçim midir? teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 158. Harika bir anlatım olmuş ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 159. Blog sitesi kurmak isteyenlerin herzaman ulaşabileceği güzel bir anlatım olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 160. yazıyı yazdım ve yayınladım ama yayın yok diyor neden acaba *

  YanıtlaSil
 161. Benim için bu bilgiler çok yararli oldu. Paylasiminiz için tesekkürler.. Kolay gelsin!.


  http://www.seovyo.com/tr/seo-blogu-1-5/

  YanıtlaSil
 162. BİZİ DE ZİYARET EDİN ARKADAŞLAR SELAMLAR

  YanıtlaSil
 163. Hocam çok güzel anlatmışsınız, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 164. Merhaba, ben feedflare'i aktif yapamıyorumç Ne secersem seceyim "you must select at least one feedftale to active this service" mesajı cıkıyor. Nasıl ilerleyebilirim?

  YanıtlaSil
 165. ANLATIM VE BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

  YanıtlaSil
 166. Biraz araştırma yaptığımda En iyi “Bloglar” yazınca blog adresinize denk geldim. Gerçekten oldukça başarılı bir yazı olmuş. Google’da üst sıralarda yer almasına şaşmamalı.

  Benimde kaliteli içerikler üretme odaklı yazdığım bir “KONU” blogum var. Blog adresim ise şu şekilde: tuvalettikanikligiiacma.blogspot.com

  Sizinle iletişime geçeme sebebip ise, En iyi “Blogl” blogları listesinde benim bloguma da yer vermenizi rica etmek olacaktı.

  Bu rica için bir ücrette ödeyebilirim. Ücretli ve ya ücretsiz böyle bir iyiliği yapmanız karşılığında ben de her zaman için bir krediniz olacağını bilmenizi isterim.

  Olumlu ya da olumsuz cevabınızı mutlaka bekliyor olacağım. Bu tür kaliteli içerikler üretmeniz dileği ile, takipteyim !

  Saygılarımla,
  Faruk Ersin / tuvalettikanikligiiacma.blogspot.com

  YanıtlaSil
 167. Merhaba,
  Blog ismininin yazdığımız konuyla alakalı olmasının bir getirisi olur mu sizce? Yani isim soyisimden oluşan bir gezi blog'u olamaz mı ? :)

  YanıtlaSil
 168. Başlangıç aşamasında wordpress, blogspot üzerinden bir blog açılması iyi bir durum ancak ilerleyen süreçlerde projenin ve hedef kitlenin büyüklüğüne göre daha özgün web siteleri oluşturulması avantaj sağlayacaktır.

  YanıtlaSil
 169. http://basakzamani.blogspot.com.tr/ buda benim blogum zormuş blog oluşturmak gerçekten ama verdiğiniz bilgiler gerçekten çok güzel ve yardımcı oluyor teşekkürler

  YanıtlaSil
 170. Açıklamalarınız güzel olmuş. 2014 yılında blog açtım..adsense kaydım da var..blogspotta hiç yayın girmedim..bir kaç gün önce aynı adresten blog başlığı değiştirerek giriş yaptım..bloğumu aktif olarak kullanmak için bu yeterli mi? Yoksa yeniden mi kayıt olmalıyım? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 171. Gümüş Dükkanı isimli takı sitemizle entegre çalışacak bir blog sitesi açmak istiyoruz. Ancak www.gumusdukkani.com/ alt dizininden çalışmalı

  YanıtlaSil
 172. ben yeniyim napmam gerekdiğini tam anlayamadım???

  YanıtlaSil
 173. ben blogdaki yazıları siyah olmasını istiyorum ama siyah değil hatta açık gri gibi bu da hiç güzel değil. Acaba nereden değiştirebiliriz????????????

  YanıtlaSil
 174. Merhaba, ben www.dikiskalipvepatronlari.blogspot.com.tr/ olan blog hesabımı bloggerdan bağımsız bir site haline getirmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  YanıtlaSil
 175. Merhaba blog hocam.makaleniz cok aciklayici olmus.blogum icin cok faydali bilgiler edindim.www.partishowroom.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 176. Evet güzel bir yazı olmuş… Bende Teknoloji alanında blog yazıyorum biraz zor ama bende hobi oldu bu ziyaretlerinizi beklerim iyi bloglamalar…
  http://teknolojidehbr.blogspot.com

  YanıtlaSil
 177. Evet güzel bir yazı olmuş… Bende Teknoloji alanında blog yazıyorum biraz zor ama bende hobi oldu bu ziyaretlerinizi beklerim iyi bloglamalar…
  http://teknolojidehbr.blogspot.com

  YanıtlaSil
 178. Teşekkür ederim.. Bende yeni kurdum bloğumu ve yine burada tavsiye ettiğiniz bir şablonu kullanıyorum..

  Tecrübeli arkadaşlardan bloğuma bakıp eksiklerimi söylemelerini istiyorum.. Şimdiden teşekkür ederim..

  https://bebekanasi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 179. Arkadaşlar ben bu videoyu izleyerek sitemi açtım tavsiye ederim
  https://www.youtube.com/watch?v=ZkZ88NFDrKY

  YanıtlaSil
 180. Hatta bu konu ile ilgili bir yazım bile var :)

  http://www.dilekevim.com/nasil-blogger-olunur-sitemi-nasil-actim/

  YanıtlaSil
 181. Teşekkürler. Sizin sayenizde ilerleyeceğim 😊

  Http://www.trigonbilisim.xyz

  YanıtlaSil
 182. Faydalı bir içerik olmuş. Bloguma sizleri de beklerim :) www.elifcaglar.com.tr

  YanıtlaSil
 183. Yeni başlayan arkadaşlar için sade bir dille harika anlatım olmuş. Emeğine saglık.
  http://www.bakmalisin.net

  YanıtlaSil
 184. merhaba hocam ben bloguma yeni bir sayfa açmak istiyorum sizin en üstünde ki "hakkımda, destek ol" falan gibi sayfaları nasıl açabiliriz ben yapamadım hocam siteme giripte bir bakın bana bir yardımcı olurmusunuz :

  YanıtlaSil
 185. 2 gün oldu kuralı sizce nasıl? ve adsense yapmak ve reklam almak istiyorum fakat 'Blogunuz şu anda AdSense için uygun değil.' ibaresi var ne yapmam gerekiyor. http://bizdennotal.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 186. Ben daha yeniyim yazdıklarım beden blogumda yayınlanmıyo

  YanıtlaSil
 187. güzel anlatım olmuş elinize sağlık ben de web sitesi nasıl yapılır hakkında bir şeyler yazmaya çalıştım
  https://www.mduman.net/web-sitesi-nasil-yapilir/

  YanıtlaSil
 188. Merhabalar;
  Benim gibi acemiler icin faydalı yazı olmuş.:)
  Teşekkürler:)
  https://ecem210711.blogspot.com.tr/?m=1

  YanıtlaSil
 189. merhaba
  lütfen banada yardımcı olurmusunuz? bir iki deneme yaptım ama olmadı.yani bloğu açıyorum hatta bir iki yazı yazdım ama nasıl yayınlanıyor.yani yazım googlede ne deyince çıkacak kusura bakmayın çok uğraştım ama olmadı.belki birazda komik duruma düştüm ama cidden çok istiyorum

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.