Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.

hurriyet benimHürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı.  
 
Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz."Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için;

http://hurriyetbenim.hurriyet.com.tr/video.aspx?k=S4QFUTKMHYJ

Bir boomads advertorial içeriğidir.

9 yorum:

 1. Ellerinize sağlık :) Aslında yaptıklarımız yapabileceklerimizden o kadar az ki bunları okurken, dinlerken, izlerken farkına varabiliyoruz sadece istemekle neler yapabileceğimizin :) Yüreğinize sağlık Serdar bey :)

  YanıtlaSil
 2. Selam hocam iyiki seni takip ediyorum yoksa haberim olmayacakdi cok guzel olmus eline saglik bende yaptim bir tane sayende bende katilmis oldum

  YanıtlaSil
 3. Ben kusur kalır mıyım ?! Hemen gerekeni yaptımm :) Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. Ben kendi videomu yapamadım, cümlemi yazdım ama ekranda "önerin yola çıktı" yazısı geldikten sonra ne yapacağımı bilemedim:)

  YanıtlaSil
 5. Evet, kendi sözümüzle değil, oradaki sözlerden birini seçerek yapabiliyormuşuz, fark ettim şimdi, hürriyetim eksik kaldı:)

  YanıtlaSil
 6. çok güzwl bir paylaşım ben de paylaştım

  YanıtlaSil
 7. Herkes yapabiliyorsa ben de yaparım sloganım bu nasıl

  YanıtlaSil
 8. Çok çok anlamlı bir video olmuş!

  YanıtlaSil
 9. mrb ben de blog oluşturdum ama kullanmayı yani nasıl nereye yazımı yazacağımı bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim


  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.