Az Zamanda Çok Ziyaretçi Getiren Siteler

Blogların en büyük sorunların biri yeteri kadar ziyaretçi çekememek yani hit alamamak. Bir blog sitesine ziyaretçi çekmnin en iyi yolu benzersiz içerikler üreterek bunları Google dizinine eklemek ve arama sonuçlarında üst sıralara çıkmaktır. Fakat bu iş göründüğü kadar kolay değildir. Rekabete göre yazdığınız makalenin üst sıralarda çıkması güçleşebilir.

Google ve diğer arama motorlarından gelen hitler dışında diğer önenmli hit kaynağı ise sosyal ağlardır. Facebook ve Twitter başta olmak üzere Pinterest, LinkedIn, Google+ gibi sosyal ağlar blogların en önemli 2. hit kaynağıdır. Bunun için sosyal medyayı aktif kullanmak ve yüksek takipçi sayısına sahip olmöanız gerekmektir. Yani sosyal ağlardan ziyaretçi çekmek de  uzun zaman alabilir. 

Kısacası ziyaretçi trafiğinizin çok büyük bölümünü oluşturan organik ve sosyal trafik alma işi zaman ve çok çalışma ister. Ben bu yazıda daha az ama daha çabuk hit getirecek yönlendirme trafik kaynaklarından ve ziyaretçi getirecek sitelerden bahsedeceğim.

Forumlar

Hergün binlerce kişinin ziyaret ettiği ve bilgi paylaşımında bulunduğu forumlar, bloglar için önemli hit kaynaklarıdır. Blog Hocam’ın okuyucu kitlesi blog yazarları olduğu için ben daha çok WMAracı, Webmastersitesi ve İyinet gibi forumlarda paylaşımlar yaparak ziyaretçi çekmeye çalışıyorum ama Türkiye’de hemen her konuya özel forumlar olduğu gibi tüm konuların bir arada bulunduğu ForumTR gibi genel forumlar da var.

1. Blogunuzu Tanıtın: Forumlardan nasıl ziyaretçi çekeceğinize gelirsek bunun pek çok yolu var. Örneğin işe blogunuzu tanıtarak başlayabilirsiniz ama bunu forum kurallarına uygun şekilde yapmalısınız. Forumların çoğunda forum iyelerinin kendi sitelerini tanıtmak için ayrılmış bölümler vardır. Buraya yeni bir konu açarak blogunuzu binlerce kişiye tanıtabilirsiniz.

blog tanıt

2. Blogunuzu Kaynak Göstererek İçerik Paylaşın: Forumlar bilgi paylaşımı üzerine kurulmuş topluluk siteleridir. Dolayısıyla insanlara bilgi veren konular her zaman çok ilgi görür. İlk olarak blogunuzda paylaştığınız ve çok faydalı olduğunu düşündüğünüz bir içerik yeteri kadar ilgi görmediyse bunu forumlarda paylaşıp esas yazınıza kaynak vermek çok etkili bir ziyaretçi kazanma yöntemidir.

kaynak göstermek

 

3. İnsanlara Yardımcı Olun: Forumlarda pek çok insan soru sorar ve diğer forum üyelerinden yardım bekler. Eğer cevabını bildiğiniz ve daha önce blogunuzda paylaştığınız bir soru görürseniz, kişiyi cevap için blogunuza yönlendireblirsiniz.

Yardımcı ol

 

4. İmza Bölümünü Kullannın: Forumların çoğunda imza bölümünde link paylaşmak serbesttir. İmzalar her yazınızın altında görüneceği için imza bölümüne blogunuzun linkini koyduktan sonra forumda ne kadar aktif olursanız o kadar çok ziyaretçi çekme şansınız olur.  Benim WMAracı’nda premium üyeliğim olmadığı için imzamda link paylaşmıyorum ama direkt url olarak veya başka şekillerde blogumdan bahsedebiliyorum.

imza
5. Profilinizi Doldurun: Bir foruma üye olduktan sonra profil bilgilerinde kişisel bilgilerinizin yanında web sitesi bilgisi seçeneği de mutlaka vardır. Bu ölüme blogunuzun adresini yazarsanız profilinizi ziyaret eden kişileri blogunuza yönlendirebilirsiniz.

profil


Popüler Bloglar

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen blogları artık hergün milyonlarca kişi ziyaret ediyor. Bu bloglar arasında popüler olanları sürekli takip ederek hit kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte birkaç örnek;

1. Konuyla İlgili Link Bırakın: Okuduğunuz yazıyla ilgili kendi blogunuzda başka bir içerik varsa bunu paylaştığınız yorumlar genellikle yayınlanır. Çünkü spam görüntüsünden uzaktır ve yorumu okuyan kişiye fayda sağlayacaktır. Özellikle popüler bir blogun çok okunan bir yazısında ilk yorum yazan kişi olmayı başarırsanız ciddi bir hit getirecektir.

yorum link
2. URL’nizi Yazın: Popüler blogların yorum bölümünden ziyaretçi çekmenin en kolay yolu yorum formundaki adres kısmını doldurmaktır. Yorum bölümlerinde adres kısmını doldurmak zorunlu olmadığı için yazmıyor olabilirsiniz ama yukarıda da belirttiğim gibi popüler bir blogun çok okunan bir yazısına ilk yorumu siz yazarsanız ciddi bir hit getirecektir.

yorum-url

 

3. Misafir Yazar Olun: Bloglardan nitelikli ziyaretçi çekmenin en etkili ve en etik yöntemi konuk yazar olmaktır. Ancak burada sorun doğru blogu bulmak. Popüler bloglar konuk yazar kabul etmeyebiliyor veya kriterlerini çok yüksek tutabiliyorlar. Bu yüzden sizinle benzer konuda yayın yapan, trafiği nispeten düşük ama düzenli okuyucusu olan bloglar bulmalısınız.

misafir
Soru Cevap Siteleri

Kullanıcıların sorularını gönderdikleri ve diğer kullanıcıların o soruyla ilgili cevaplarnı paylaştıkları bu platformların dünyadaki öncüsü Yahoo Answers ama ülkemizde ne yazık ki bu kadar popüler bir soru cevap platformu yok. İçeriği nedeniyle Blog Hocam’a en çok ziyaretçi gönderen soru cevap sitesi Google Blogger ürün grupları. Bunun sonra en çok trafik gönderen soru cevap sitesi Kızlar Soruyor.

cevap
Siz de internetteki soru cevap sitelerine kayıt olup, buralarda içeriğinizle ilgili sorulan sorulara blogunuzun linkiyle birlikte cevap yazarak kolayca ziyaretçi çekebilirsiniz.

Makale Dizinleri

Article marketing dediğmiiz makale pazarlaması ülkemizde pek yaygın olmadığı gibi bu konuda kaliteli bir makale dizini bulmak da çok zor. Blog Hocam’ın ilk zamanlarında, makale dizinleri arasına en  popüleri ve kalitelisi diyebileceğim Makale Marketi’ne yazı gönderek ziyaretçi kazanmışlığım vardır.

makale
Makale Marketi veya diğer makale dizinleri hemen her konuda kategori içerdiğinden tüm bloglar için uygundur. Makalelerinizin içine yerleştireceğiniz linkler ve künye bölümüne koyacağınız linkler ile blogunuza ziyaretçi kaznandırabilirsiniz.

Sosyal İmleme Siteleri

İlerleyen haftalarda yazacağım bir yazıyla sosyal imlemenin hit dışındıki faydalarınan da bahsedeceğim ama bu yazıda hit katkısından söz edelim. Çoğu kaynakta olduğu gibi sosyal imleme sitelerinde de Türkiye’de büyük bir eksik var. Çoğu blogcu gibi ben de sosyal imleme için sadece Yazarkafe’yi kullanıyorum ve resimde de göreceğiniz gibi buradan ciddi hit alıyorum.

yazarkafe

 

Ne yazık ki Reddit, Delicious, Stumbleupon gibi dünyaca ünlü sosyal imleme sitelerine gönderilen türkçe içerikli yazılara pek tıklanmıyor. Oyyla ve İm.web.tr gibi Tükçe sosyal imleme siteleri ise maalesef çok kalitesiz ve yine pek fayda sağlamıyor. Bu yüzden Bumerang’da altın üye olmaya çalışmanızı ve Yazarkafe hizmetinden faydalanmaya başlamanızı öneriyorum.

Komünite Blogları

Yıllar önce Bildirgeç ile ünlenen komünite bloglarının bugün en popüler örneği Milliyet Blog diyebilirim. Yüzlerce blog yazarı farklı kategorilerde yazılarını Milliyet Blog’da yayınlayarak geniş kitlelere ulaşabiliyorlar. Ben de burada 1-2 yazı yayınlayarak Blog Hocam’a ziyaretçi kazandırmıştım.

milliyet
Milliyet’te blog yazarken proflinizde, yazılarınız içerisinde veya sonunda blogunuza bağlantı verebiliyorsunuz. Eğer bu bağlatılar konuyla ilgili ve aşırı olmazsa editörler izin verebiliyor. Böylece çok sayıda ziyaretçi kazanabiliyorsunuz.

Alternatif Sosyal Ağlar

Sosyal ağ dendiğinde akla gelen siteler bellidir; Facebook, Twitter, Google+, Pinterest ve LinkedIn. Fakat bunlar dışında daha niş, daha az popüler ama sıkı müdavimleri olan alternatif sosyal ağlar da var. Bunlardan benim en sık kullandıklarım Quup ve Inploid.

inploid
Bu tür alternatif sosyal ağlarda tarttışmalara katılarak ve yazılarınızı paylaşarak kolayca ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Popüler sosyal ağlara takılıp kalmayın, alternatifleri de deneyerek size katkısını ölçün.

Dizinler

Türkiye’de dizin dendiğine akla DMOZ gelir. DMOZ insanlar tarafından oluşturulan bir dizin olduğu için Google’ın gözünde çok değerlidir ama hitinize pek katkısı yoktur. Hit için size önereceğim en kaliteli dizin, Hürriyet’in servisi olan Hurlist.


hurlist


Hurliste’e site eklemek için Bumerang üyesi olmanız yeterli. Üyelik tipinizin önemi yok. Biünyesinde binlerce site olan Hurlist, etiketleme ve öneri sistemi sayesinde sıradan bir dizine göre gayet iyi trafik gönderiyor.

Söz Sizde

Blog Hocam’da kullandığım kısa zamanda ziyaretçi çekmeye yönelik siteler bunlardı. Ziyaretçi yazlığından şikayetçi olan blog yazarlarının işine yarar umarım. Eğer sizin kullandığınız başka siteler veya yöntemler varsa lütfen bizle paylaşın.

166 yorum:

 1. Yahoo Answers!ın ne kadar müthiş bir trafik potansiyeli olduğunu ve inanılmaz popülaritesini görünce insanın Türkiye'de de bir versiyonunu açası geliyor. Gerçekten Türkçe içerikli doğru düzgün bir soru - cevap sitesi olmaması üzücü.. önemli bir ihtiyaç.

  Verdiğiniz bilgiler gerçekten faydalı. Sonuna kadar keyifle okuduğum uzun ve nitelikli makaleniz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 2. sonra blog hocam neden iyi hit alıyor diyorlar :)) yahu adam çalışıyor..
  tebrikler Serdar..
  bu kadar ilgiyi hak ediyorsun diyorum anlatamıyorum...

  tek eksik var ama onu da burada söylemem özel mesaj atacagım ;)

  YanıtlaSil
 3. Sadece şu yazı bile gösteriyor ki eğer ciddi manada blog işine girmek isteniyorsa sıkı bir çalışma şart. Yok eğer öylesine bir blogcuysanız ve zevk için yazıyorsanız zaten pek umursamazsınız.

  Ben hem blog için hem de sosyal anlamda quup, diigo, stumbleupon kullanıyorum. Ayrıca yararlı mıdır bilmiyorum ama bazen ana blog dışında farklı yerlerde de hesap açıp yazıları oralardan da paylaşmak trafiği arttırabilir diye düşünüyorum. Örneğin; bir Tumblr hesabı açıp orada da aktif olup yazılarımızı oradan da paylaşabiliriz.

  YanıtlaSil
 4. Iste yine bas ucu kitabi gibi bir blogcular hizmetine sunulmus Altin degerinde bir makale bu yontemleri cogu insan Parayla satiyor nasil hit alabilirsiniz su kiti su para indirirseniz size ogretebilirim gibilerden oysa Serdar be gercekten Blog yazmaya gonul vermislere
  Gonullu hizmetler veriyor yine harika bir makale olmus bu sayfayi ozellikle ilk basa kaydettim . !!! Tek eksigi var !!! bende biliyorum ozel mesaj atmayacagim sadece gunu geldiginde gorevimizi ve ahte vefayi hepbirlikde gostermemiz gerekiyor diyorum saygilar sunuyorum Basarilarinizin devamini diliyorum

  YanıtlaSil
 5. Diyecek bir şey bulamadım BlogHocam. Alexa'dan da sürekli takip ediyorum seni ve bloğumun seninki gibi bir değere sahip olmasını çok arzu ediyorum. Ama bütün bu paylaşımların zaten neden bu kadar üst sıralarda olduğunu fazlasıyla gösteriyor. Ellerine sağlık..

  YanıtlaSil
 6. makale yazma sıklığınızı takip ediyorum hocam da günde bir yada iki günde bir bazen de daha da uzayabiliyor. Ama öyle bir oturtmuşsunuz ki sisteminizi gerçekten çok kalitelisiniz. Yurt dışında yaptığınız ilk acemilik bloglarınızdan ne derece tecrübe kazandığınızı ve nasıl buralara geldiğinizi yöntemleriniz eşliğinde okuyabiliyoruz.

  Gerçekten arkadaşların dediği gibi millet bunları parayla satıyor e-kitap formatında. Böylesine gönül vermeniz müthiş. Çok teşekkürler.

  Kalemimiz döndüğünce bir şeyler yapmaya çalışıyorum ben de.. Umarım paylaşımlarımı beğenirsiniz.. Teşekkürler..

  http://cerezlerim.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 7. Hak ediyorsun gerçekten yaptıklarınla az zamanda çok iş yaptın umarım sadee türkiyeyle kalmaz dünyadada en iyi 100 - 200 blog içine girersin

  YanıtlaSil
 8. Yorumlarnız için teşekkür ederim. Çoğu kişinin kullandığı ve bildiği yöntemlerdir aslında bunlar. Önemli olan sistemli ve düzenli çalışmak. Ve asla spam yaparak itibar zedelememek.

  YanıtlaSil
 9. Süper yazı olmuş Serdar Hocam. Umarım Tıklarsınız. http://toycitolgahan.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 10. Emeğinize sağlık çok faydalı bir yazı daha. Harikasınız Serdar bey sizden çok şey öğrendik :))

  YanıtlaSil
 11. Elinize Sağlık Hocam Yeni Açtığım Blog Sitem İçin Çok Aydınlatıcı Bir Makale Olmuş

  YanıtlaSil
 12. Görseller için Flickr iyi trafik alıyor. En azından benim için Pinterest'le başa baş gibi. Ayrıca bloglovin kullananlar memnun kalabilir, ama çok çok çok düşük oldu bugüne kadar.
  Elinize sağlık...

  YanıtlaSil
 13. "Bir yazı bu kadar mı güzel olur?" Serdar Hoca yazarsa evet :). Elinize sağlık hocam.

  YanıtlaSil
 14. Teşekkürler hocam bumerang a başvurdum sayenizde. Wm Aracı .com lu bir mail istiyor. Eğer biraz kitleye sahip olursam domain alıp oradada bulunabilirim. Çok Teşekkürler Serdar abi.

  YanıtlaSil
 15. Tavsiyem var.Serdar Hocam sizin yayından sonra böyle bişe yapim dedim.
  http://toycitolgahan.blogspot.com/2013/12/blog-ziyaretci-says-arttrma-yontemleri.html

  YanıtlaSil
 16. Blog işi zor iş vesselâm. Her an bir çocuk titizliğinde çalışmalı... Güzel ve bilgilendirici yazınız için teşekkürler.

  www.murat-aktas.com

  YanıtlaSil
 17. Bazı günler hiç yazma isteği gelmiyor ya da yaratıcı olamıyorum bu gibi durumlarda ne yapmalıyım

  sitem http://ozgurile.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 18. bilgiler çok işime yaradı.çok teşekkürler emek vermişsiniz.bu da benim blogum işte:)
  http://pinkydeyingeleyim.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 19. ellerine sağlık canım bloğunuz çok hoş olmuş takip ediyorum sizi:) yeni yılın kutlu olsun bu arada
  http://dantel-yap.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 20. hocam selamlar, populer bloglar başlığınızın ikinci maddesi ile ilfili birşey sormak istiyorum. Ben diğer bloglarda yorum yazarken bahsettiğiniz isim ve web adı kısmı çıkmıyor. 'yorumlama biçimi' diye bir alan var, orada da Hobi Keyif (Google) yazıyor. Bahsettiğiniz isim ya da özellikle web adresi kısmını nasıl ekleyebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar, Elif Ersin

  YanıtlaSil
 21. @Hobi Keyif
  Blogger'da yorumlama biçimi olarak Adı/URL seçeneğini seçmelisiniz.Wordpress'de ise zaten direkt url giriliyor.

  YanıtlaSil
 22. Bahsetdiginiz bazi sitelere kayit islemi yapmaya calistim cok faydali bir yazi hazirlamissiniz Tum yazilarinizi takip ediyorum basarilar dilerim.
  http://gercektarihdeposu.blogspot.com

  YanıtlaSil
 23. çok teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için
  www.alyaphotography.blogspot.com

  YanıtlaSil
 24. çok teşekkürler hocam, çok faydalı oldu.

  YanıtlaSil
 25. daha önce yazılarınızda bahsetmiş olsanız da burada bahsi geçmeyen RSS besleme ve e-posta üyeliği konularının da faydalı olacağını düşünüyorum.
  Ayrıca e-posta üyeliği kısmında aktivasyon yapmayan üyeler olabiliyor. Ayda bir abonelerinizi kontrol edip aktivasyon yapmayanlara e-posta atarak tekrar üye olmalarını istemek da düzenli takipçi kitlesini artırıyor.

  YanıtlaSil
 26. @TestKitabi.TK
  Çok haklısınız. Ben bu yazıda sadece traik gönderen sitelerden bahsetmek istediğim için diğer yöntemlere yer vermedim.

  YanıtlaSil
 27. Gerçekten faydalı ve güzel bir makale olmuş Serdar Bey. Değinmek istediğim bir nokta da bloglarınıza sürekli güncel yazılar ve metinler eklemeniz. Bu sayede arama motorlarının sevdiği siteler listesine girebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 28. Hocam dediklerinizi yaptım gerçekten işe yarıyor :)

  Çok Teşekkür Ederim.

  ==> http://fibertekno.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 29. Birçoğunu uyguluyordum zaten hocam ama daha bilmediğim de varmış.Sayenizde öğrendim teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 30. Bu makaleyi okuyan herkes de, sitesinin ismini hemen yorum bölümüne yazımış :)
  bende yazayımda gelenek bozulmasın :)
  http://www.sakasuka.blogspot.com ama halen yapım aşamasında

  YanıtlaSil
 31. ben sağa sola blogumun adresini yazıyorum okula sokaktaki elektrik direklerine filan bedava reklam oluyor

  YanıtlaSil
 32. Aydınlatıcı bilgiler.Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 33. Bloguma günde en fazla 2 saat zaman ayırıyordum ama bu yazınızı okuduktan sonra yazıp kenara çekilmek değil gerçekten ciddi bir mesai harcamanın gerekliliğini anlamış oldum :) Elinize sağlık!

  YanıtlaSil
 34. oldukça faydalı bir yazı oldu sayenizde bir çok yere kayıt ettirdim sitemi :)

  YanıtlaSil
 35. çok sağolun faydasını her geçen gün görüyorum

  http://edoycc.blogspot.com

  YanıtlaSil
 36. Bunlar altın değerinde bilgiler hocam.

  YanıtlaSil
 37. Son derece yararlı teşekkürler

  YanıtlaSil
 38. teşekkürler son derece faydalı en büyük trafik alınan google ile ilgili bir yazım var onuda ben paylaşayım
  http://www.zamanteknoloji.com/google-ilk-sayfada-nasil-yer-alinir/

  YanıtlaSil
 39. Verdiğiniz fikirler harika!
  www.amsterdamda.com

  YanıtlaSil
 40. Teşekkürler kalbi temiz kendisi tertemiz Serdar Kara. Dünyanın senin gibi güzel insanlara ihtiyacı var. Senin gibiler arttıkça, insanlar değerli şeyleride karşılıksız ve kaliteli bir şekilde paylaşabilmeyi öğrendikçe dünya dahada güzelleşecek. Kaliteli nefis yazıların ve tertemiz kalbin için teşekkürler değerli dost. Başarılarının devamını diliyorum.

  YanıtlaSil
 41. Merhabalar, yazdığınız bu güzel yazı sayesinde 100 civarı olan günlük ziyaretçi sayımı 900lere kadar çıkarabildim. Teşekkür ediyorum, tam olarak neler yaptığım ile ilgili yazım da şurda dursun ;) http://www.cemturk.net/blog/2014/04/17/sitemin-aldigi-hit-sayisini-nasil-9-katina-cikardim/

  YanıtlaSil
 42. Çok teşekkürler çok başarılı bir yazı olmuş..

  YanıtlaSil
 43. https://answers.yahoo.com/ Bu siteyi tanıyorum vakti zamanında baya ziyaretçi gönderdiği olmuştu google nin uyanmadığı vakitlerde neyse yararlı bir yazı gerçekten kullanmak gerek sosyal siteler günümüzün blogerlarının arayıpta hit olamamak korkusunu gideren başlıca kurtarıcıları vaktiyle sosyal siteler yoktu bizler yine trafiği yükseklerde tutmayı başaıyorduk
  biraz uzaklaşınca trafik diye bir sorun kalmadı şimdi yeniden başladık bakalım nasıl bir sonuç alacağız bu yeni düzen de yerimiz ne olacak . şansım yok biliyorum ama yinede şansımı denemek istiyorum yenilen pehlivan küreşe doymaz misali benim ki.

  YanıtlaSil
 44. Şu an 1 ay oldu dediklerinizi yapmaya başladım güzel dönüşler aldım teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 45. selamun aleykum hocam faydalı bi konu ele almışsın tebrik ederim

  http://ammarakca.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 46. evet site gerçekten doyurucu Serdar bey bu işi maşallah öğrenmiş kolay gelsin

  YanıtlaSil
 47. çok aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz

  YanıtlaSil
 48. Yeterince açık ve doyurucu bilgiler vermişsiniz. Dediğiniz yöntemleri uygulayıp da; hiti ve backlinki artmayacak site yoktur.

  YanıtlaSil
 49. Çok önemli bilgiler paylaşmışsınız. Teşekkür ediyorum. Yeni bloggerları destekleyici yaklaşımınız beni çok mutlu etti. Paylaşımınız için teşekkürler.
  Dostlukla ve sevgiyle kalın... :))

  YanıtlaSil
 50. Abi gerçekten çalışıyorsun tebrik ederim iyi çalışmalar.Bloğuma beklerim http://teknoseyehat.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 51. Güzel bir makale olmuş. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 52. kaliteli ve verimli bir çalışma olmuş başarılar.

  YanıtlaSil
 53. Bu tavsiyeleriniz işe yarar bir tavsiyedir ama ben bu şekilde hit almaya katılmıyorum. Bence hit, arama motorlarından gelmelidir.

  100 bin kişilik bir sayfada "Ferdi Tayfur Neden Öldü" diye bir link paylaşsam, belki 20 bin kişi gelir ama bu bana hiç bir şey kazandırmaz. Önemli olan arama motorlarından gelen ziyaretçilerdir. Bunun için de çok kaliteli ve ÖZGÜN yazılar yazmak gerekir.

  YanıtlaSil
 54. Bilgileriniz bizi zenginleştirdi çok teşekkürler bende nikah şekeri ve davetiye için blog çalışmaları yapacağım diye düşünürken iyi oldu bilgileriniz fayda sağladı teşekkürler...

  YanıtlaSil
 55. Verdiğiniz Bilgiler için çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 56. 10 gündür iki blog oluşturdum ve sadece sizin yazılarınızı kullandım, çok teşekkür ederim. yolun çok başındayım. bir de bu yazıya ek olarak ping hakkında bilgi vermenizi bekliyorum. kafama göre bişiler yaptım ancak trafik kaynaklarına olan etkisi hakkında şüphelerim var

  YanıtlaSil
 57. Güzel ve fayfalı bilgiler için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 58. Sık sık fikirlerinizden faydalanıyorum , iyi ki varsınız. :)

  Bu da benim blogum nasıl sizce ?

  mehtapvekitap.blogspot.com

  YanıtlaSil
 59. bende yeniyim bu işlerde, yazınız çok aydınlatıcı olmuş. hitimi arttırmak için hemen dediklerinizi yapmaya başladım.

  YanıtlaSil
 60. ne diyeyim maşallah bu kadar faydalı olabilmek büyük başarı:)iyi ki varsın bloghocam:)

  YanıtlaSil
 61. ne diyeyim maşallah bu kadar faydalı olabilmek büyük başarı:)iyi ki varsın bloghocam:)

  www.sahadanajans.com

  YanıtlaSil
 62. Milliyet blogta da, radikal blogta da yazıyorum. Milliyet blog siteme verdiğim kelime altına gizli bağlantı linklerimi siliyor, hatta diğer yazilarim için tıklayın yazıyorum cümlenin tamamını siliyor yazımın işine gelen kısmını yayınlıyor. Madem yazımla oynayacaksin niye yayınlıyorsun? Ben siteme trafik getirmeyecekse niye senin bloguna yazayim. Siz iç link verebildiginize göre eskiden yayinliyorlardi ama şimdi yayinlamiyorlar. Radikal blog yazıma dokunmadan yayınlıyor. Bundan sonra milliyet bloga yazmamaya karar verdim! Kendilerine de ileteceğim şikayetimi.

  YanıtlaSil
 63. Hocam benimde bir blogum var degerli zamanınızı ayrıarak inceleyip önerilerinizi tarafıma iletmenizi rica etsem abitgulistan.blogspot.com simdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
 64. Siteniz bu işe yeni başlayanlar için çok bilgilendirici

  YanıtlaSil
 65. çok bilgilendim teşekkür ederim http://bilimzengini.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 66. hocam peki bu sosyal medya backlinklerini olumlu buluyor musunuz? Şimdi herkes sosyal medya ya da haber kanallarına yükleniyor ne diyorsunuz

  YanıtlaSil
 67. Blog hayatında başarıların devamını dilerim. Nerdeyse her konunu tek tek inceledim.
  Değerli bilgilerin ve yazıların için teşekkürler.
  http://burakbiskici.tk

  YanıtlaSil
 68. Blog hayatında başarıların devamını dilerim. Nerdeyse her konunu tek tek inceledim.
  Değerli bilgilerin ve yazıların için teşekkürler.

  YanıtlaSil

 69. hocam peki bu sosyal medya backlinklerini olumlu buluyor musunuz? Şimdi herkes sosyal medya ya da haber kanallarına yükleniyor ne diyorsunuz

  YanıtlaSil
 70. Merhaba.Bu işten anlayanlara bir sorum olacak.Yaklaşık 2 ay önce bir site açtım.Blogger tabanlı bir site.Konusu 8 eylül salı günü atv ekranlarında yayınlanacak olan eşkiya dünyaya hükümdar olmaz dizisi ile ilgili fan sitesi tarzında bir blog.Ama ne hikmetse her yazım index almasına rahmen google de bir türlü ön plana gelemiyorum.Nerde yanlış yapıyorum acaba içeriklere kendimce bir şeyler bile katıyorum özgün olmasada çakma özgün bir nevi.sitem www.eskiyadunyaya.com domainleri daha dandik siteler bile benim siteden daha fazla hit alıyor.ben nerde yanlış yapıyorum acep

  YanıtlaSil
 71. Hocam bumerang altın üye olmaya çalışın demişsiniz, platin olacak. İlginize...

  YanıtlaSil
 72. Hergün 3-4 içerik paylaşmama rağmen görüntüleme sayım artmıyor ya da çok az artıyor.Nedenini bir türlü anlamıyorum.
  Bumerang platin üyeliğim var fakat hürliste hayıt olamadım nedendir bilmiyorum ama.

  http://gmdandroidmaster.blogspot.com.tr/ Blogumda budur bakmak isterseniz.

  YanıtlaSil
 73. Oldukca yararli bilgiler var, emeginiz icin tesekkürler..
  http://www.serident.net

  YanıtlaSil
 74. Güzel bilgiler teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 75. Bilgilendirme için teşekkürler Bloğumda deneyimleyeceğim

  www.kezda.com

  YanıtlaSil
 76. Bilgilendirme için teşekkür ederiz..

  YanıtlaSil
 77. Bir yazı bu kadar mı güzel olur?" Serdar Hoca yazarsa evet :). Elinize sağlık hocam.

  YanıtlaSil
 78. Hocam çok işime yaradı sagolasın..

  YanıtlaSil
 79. Ellerinize sağlık, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 80. Merhabalar çok yararlı bilgiler olmuş elinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
 81. emeğinize sağlık ilgiyle takipteyim.
  http://antikaanahtarci.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 82. güzel bir paylaşım teşekkürler.
  http://teknoos.com

  YanıtlaSil
 83. Faydalı bilgiler varıyorsunuz hocam
  www.hadisevi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 84. Çok güzel bir blogunuz var çok teşekkürler çok faydalııı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten özenle hazırlanmış bir makale emeğinize sağlık...
   Bence emek,sabır ve özgün içeriklerle blog ve forumların daha üst sıralara çıktığını zamanla kendi forumumdan http://masalperisi.net/forum.php gördüm.

   Sil
 85. Çok yararlı bir yazı olmuş emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
 86. Faydalı bilgiler için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 87. Elinize ve emeğinize sağlık gerçekten aydınlatıcı bir makale olmuş kendi sitem olan https://alihandro.com ' da bu bilgileri deneyeceğim. İyi bloglamalar.

  YanıtlaSil
 88. Çok yararlı ve etkileyici bir yazı olmuş. Özellikle arama motorları harici daha hızlı hit almak için değinilmesi gereken bir çok konuya değinmişsiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 89. Özenle yazılmış makalenin için çok teşekkür ederim. Teknoloji ve mobil içerik yayını yapan site için onerebileceginiz bir forum ya da blog sitesi var mıdır?
  Http//:www.mobilteknoport.com

  YanıtlaSil
 90. çok bilgilendim teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 91. Serdar Bey harika bir bilgilendirme olmuş. Parmaklarınıza sağlık.
  http://yesilpinar333.blogspot.com

  YanıtlaSil
 92. tavsiyelerinizi http://www.kesfialem.org isimli gezi, interrail konularını içeren kişisel blogumda deneyeceğim.

  YanıtlaSil
 93. Elinize emeğinize sağlık süper gerçekten aydınlatıcı bir makale olmuş çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
 94. mükemmel bir anlatım olmuş işime yaradı hocam buda benim sitem
  http://bilgirazzi.com/

  YanıtlaSil
 95. artık yazarkafe'de makale yayınlamak çok zor, ziyaretçi sayısı çok yüksek değilse platin üye olamıyorsunuz. dolayısıyla bu yöntem yüksek sayıda ziyaretçiniz varsa bunu daha da arttır ama düşük ziyaretçi sayısını arttırmaz. Bunun haricinde diğer yöntemler hala geçerli ve çok faydalı.

  YanıtlaSil
 96. Çok faydalandık, teşekkürler... http://einstein.com.tr/

  YanıtlaSil
 97. Merhaba,

  Öncelikle yazınız çok güzel, aydınlatıcı, emeğiniz için teşekkürler.

  Yazarkafe ye yazı yazmak çok zor artık, Platin üye istiyorlar, Altın olduğum için yazamıyorum.

  Ayrıca bu Milliyet ve Radikal bloglara yazı yazarken, yazımızın aynısını kopyalasak birşey olur mu? Yoksa illaki yazıyı değiştirmemiz mi gerekiyor?

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazınızın aynısını başka yerlerde paylaşmayın ki özgünlüğü kaybolmasın. Radikal ve Milliyet blog için oralara özgü içerikler üretmenizi öneririm.

   Sil
 98. Teşekkürlerimi borç bilirim güzel yazı

  YanıtlaSil
 99. Bumerang a altın üye olabilmek için neler yapmalıyız?

  YanıtlaSil
 100. Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler.

  http://nasiloluyorlar.blogspot.com

  YanıtlaSil
 101. yaptıgım yorumu neden sildiniz dogrulara katlanamadınızmı

  YanıtlaSil
 102. Blogumayorum yaparak backlink kazanabilirsiniz o zaman

  www.emreyildirim.co

  YanıtlaSil
 103. teşekkürler.
  http://www.ahmetduzen.net/

  YanıtlaSil
 104. Forumlarda imza olarak sitenin linkini yazmak yerine site tanıtımı olan forumlarda (r10, donanımhaber, iyinet gibi) güzel bir tanıtım yapmanın daha yararlı olacağını düşünüyorum. Çünkü mesela 2000 mesajınız olan bir forumda imzanızdan sitenize link vermeniz spam olarak algılanabilir. Onun haricinde sözlüklerde kullanılmalı bence.

  YanıtlaSil
 105. Teşekkürler. Benim sitem oyun incelemeleri, rehberleri ve haberleri hakkında. Çoğu forum site tanıtımına izin vermiyor. En fazla 3 tanesinde site tanıtımı bölümü bulabildim. Buradan da ilgili kişilere sitemi paylaşmak isterim. Yararlı bilgileriçin de çok teşekkürler.

  http://www.bazennub.com/

  YanıtlaSil
 106. Çok kaliteli ve kapsamlı bir yazı olmuş emeğiniz için çok teşekkürler

  http://www.dreamofholiday.com/

  YanıtlaSil
 107. Bende çok uğraşıyorum daha adam edemedim siteyi http://testkafe.com

  YanıtlaSil
 108. merhaba bende bu yöntemleri uyguluyorum ancak kültür-sanata olan ilgi çok az http://sertsesli.com/

  YanıtlaSil
 109. 1,5 senelik uğraşlarım sonucunda epey bir yol katettim, darısı diğer arkadaşların başına.İnşaallah yakında reklam başvurusu da yapacağım http://www.tmrarbak.com/

  YanıtlaSil
 110. az zamanda çok ziyaretçi başlıklı yazının herkese faydalı olacağını düşünüyorum. Bilinmeyen önemli noktaları aydınlatmışsın. Teşekkürler..
  http://dogushakanyilmaz.blogspot.com

  YanıtlaSil
 111. internet de ziyaretçinizi arttırmak istiyorsanız özellikle bayanların takıldığı forumlara, face sayfalarına takılmanızı tavsiye ederim. Bu büyük bir artı sağlayacaktır.

  YanıtlaSil
 112. Bana sorar iseniz forumlardan ziyade facebook'u tek geçerim neden derseniz acayip ziyaretçi geliyor, bir arkadaş bir paylaşım yaptı bir kere anlık ziyaretçi sayısı günlük aldığı ziyaretçiden fazla oldu :)

  YanıtlaSil
 113. blog hocam çok teşekkürler emeğine sağlık https://www.anahtarci.com.tr

  YanıtlaSil
 114. Serdar hocam size çok çok çok teşekkürlerimi sunuyorum, sayenizde ilerliyoruz.Her gün yeni şeyler öğreniyoruz ve eksiklerimizi gideriyoruz.
  http://www.tmrarbak.com/

  YanıtlaSil
 115. Çok Yararlı Bir Paylaşım

  YanıtlaSil
 116. Başarılı buldum güzel yorumlamışsiniz teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
 117. Merhabalar Serdar Bey, yazar kafe blogspot uzantılı sitelere onay vermiyor sizin nasıl üyelik aldığınızı merak ediyorum.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...

  YanıtlaSil
 118. Emeğinize Elinize Sağlık bende sitem için Biraz olsun Hit Kazanma şansı elde etmiş oldum. Başarılarınızn Devamını dilerim. Umarım www.turkceizle.tk Adı altında yaptığım yorumumu silmezsin.

  YanıtlaSil
 119. Teşekkür ederiz gerçekten çok faydalı bir ayzı..

  YanıtlaSil
 120. Güzel ve akıcı bir yazı olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
 121. Güzel demek az kalır sonuna kadar okudum çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 122. Bu yazınız için sizlere teşekkür ederiz çok aydınlatıcı bir yazı olmuş...

  YanıtlaSil
 123. Ziyaretçi gönderebilecek Türkçe siteler gerçekten oldukça sınırlı. Bumerang sistemine Altın üye olarak kayıtlıyım ilk başvurumdan beri. Yazıyı yazdığınız zaman Altın üyelik gerekiyormuş sanırım yazı paylaşımı yapabilmek için. Fakat şu an Platin üyelik gerekiyor. Sitede değişiklikler yapıp tekrar tekrar denediğim halde Platin üyelik vermediler. Hiç bir faydası olmadı bana :)

  YanıtlaSil
 124. Yazınızın bana çok faydası oldu gerçekten tam da bu tarz bir şeyler arıyordum. Bumerang sistemine katılmak için başvurdum şu an onay bekleme aşamasındayım. Umarım bana da faydası olur :) www.kirikpusulam.com

  YanıtlaSil
 125. çok kaliteli bir yazı teşekkür ediyorum. https://www.icerikyazar.com/ adresine tüm vermiş olduğunuz tavsiyeleri uygualyacağım.. Teşekkürler blog hocam...

  YanıtlaSil
 126. Hocam ağzına sağlık çok teşekürler güzel bir yorum olmuş.

  YanıtlaSil
 127. çok teşekkür ederiz verdiğiniz bilgiler için
  http://www.ygemlak.com/

  YanıtlaSil
 128. Adsense reklamı almaya çalışıyorum, bakalım alabilmişmiyim...
  Herkese bol şans https://tamernova.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 129. Yararlı bilgiler için teşekkürler. Cidden kaliteli bir çalışma olmuş.
  http://www.teknozom.com

  YanıtlaSil
 130. Çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize araştırmanıza sağlık.
  https://tugceninsosyalgunlugu.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 131. çok faydalı bir bilgi http://dogalyollar.com/

  YanıtlaSil
 132. Gerçekten de bu linklerin çok faydası olur ama aşırıya kaçınca da ters tepiyor. Günümüzde seo kavramı çok değişik haller almaya başladı bende sitem için bu konuda özenle çalışıyorum

  YanıtlaSil
 133. Sırası ile tavsiyelerinize uyuyorum teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 134. Blogculuğa yeni başayan biri olarak yazılarınızdan çok faydalandım. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 135. Teşekkürler. Çok yararlandım. mehmetergenoglu.com

  YanıtlaSil
 136. Dediklerinizin çoğunu yapıyordum ama bazı noktalarda eksiğim varmış. Teşekkürler hocam sağolunuz

  YanıtlaSil
 137. Detaylı bir anlatım teşekkürler hocam. Eline sağlık.

  YanıtlaSil
 138. Bu işe başlayan herkesin okuması gereken şahane bir yazı olmuş. Tek tek uygulanması gereken önemli noktalar mevcut.

  YanıtlaSil
 139. Gerçekten de bu linklerin çok faydası olur ama aşırıya kaçınca da ters tepiyor. Günümüzde seo kavramı çok değişik haller almaya başladı bende sitem için bu konuda özenle çalışıyorum

  YanıtlaSil
 140. Sitenizi sürekli takip ediyorum.Takıldığım yerlerde destek alıyorum.
  Umarım başarılı bir iddaa tahmin sitesi olmuştur.Teşekkürler
  https://t4hmin.blogspot.com

  YanıtlaSil
 141. Bizlere böyle güzel bir hizmeti sunduğunuz için ne kadar teşekkür etsek azdır.
  https://www.tozluayna.com

  YanıtlaSil
 142. Verdiğiniz değerli bilgilerden dolay teşekkürler. Ellerinize Sağlık...

  YanıtlaSil
 143. Valla işime yarayacak gibi gözüyor teşekkürler

  YanıtlaSil
 144. Çok teşekkürler.
  Klavyenize sağlık. :)

  YanıtlaSil
 145. Serdar Bey paylaşmış olduğunuz değerli bilgiler için teşekkür ederim umarım işe yarar olumlu dönüşler almayı başarabilirim

  YanıtlaSil
 146. quup gerçekten sosyal medyalar içerisinde özel bir yere sahip. Ek olarak milliyet blogu da daha detaylı araştıracağım.

  YanıtlaSil
 147. Başarılı bir yazı, eline sağlık..

  YanıtlaSil
 148. Serdar Bey Selamlar,
  Yıllar önce okuduğum bu yazınıza yine rast geldim. Çok faydalı bir yazı. Biliyosunuz ki yazarkafe kapandı ve tüm yönlendirmeler hurriyet anasayfasına yapılıyor. Benim teknik bir sorum olacak. Bu durumdan sonra hitlerimde %50 oranında azalma oldu. Yzarkafe'ye göndermiş olduğumuz linklerin düşmesinden kaynaklanabilir mi bu durum? Eğer öyle ise bu durumu tolere etmek adına ne tavsiye edersiniz?
  Şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Bunun kararını vermek için trafik kaynaklarınızı incelemelisiniz. Örneğin önceden Google'dan,Twitter'dan, Facebook'tan gelen trafik bugün gelen trafik ile aynı ise sorun evet yazarkafeden gelen trafiğin azalması olabilir. Google Analytics hesabınızı incelemenizi, karşılaştırmalar yapmanızı öneririm.

   Yazarkafe için alternatif; forumlar, sosyal imeleme siteleri, blog yorumları ve konuk yazarlık gibi yöntemler olabilir.

   Sil
 149. merhaba,

  buradaki yöntemlerle beraber bende kendi siteme birkaç yerden daha backlink alabildim.

  https://sertsesli.com/

  YanıtlaSil
 150. İçeriğinizi çok faydalı buldum. Tesettür Giyim Moda Blog'um (https://www.berinya.com) için önerilinizi takip edeceğim.

  YanıtlaSil
 151. merhaba,
  az zamanda büyük işler başaran sitemizi ziyaret için bekleriz.
  iyi günler

  YanıtlaSil
 152. Okudum, başarılı ve güzel bir makale olmuş. Ellerinize sağlık.. Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş. Sizin ellerinize sağlık teşekkür ederim. Yazma yeteneklerinden de gerçekten ilham alıyorum. blogunuzdaki düzende olduğu gibi. Bu ücretli bir konu mu, yoksa kendin özelleştirdin mi Her neyse, güzel ve kaliteli yazıyı koru, Bugün bunun gibi harika bir web günlüğüne bakmak nadirdir ..

  Motorlu Kurye, https://www.alomotorlukurye.com

  YanıtlaSil
 153. Ne desem az bile verdiginiz bilgiler harika teşekkuler admin

  YanıtlaSil
 154. Evet bu tarzda sitelerde genelde forum ve sözlük sitelerini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Güzel bir içerik olmuş.

  YanıtlaSil
 155. Hiç bu kadar çok yorum alan başka bir blog yazısı görmemiştim. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 156. güzel makale olmuş elinize sağlık

  YanıtlaSil
 157. İnanilmaz detaylar ile dolu bir blog

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.