Hakkımda


Merhaba ben Serdar,

Blog Hocam’ın kurucusu ve tek yazarıyım (konuk yazarlar hariç).

1984 İstanbul doğumluyum. İlk ve orta okulu doğup büyüdüğüm semt olan Maltepe’de tamamladım. Anadolu Lisesi sınavlarına girerek İstanbul Lisesi’ni kazandım. Almanca eğitim verdiğinden dolayı burada 5 zorlu sene geçirdim.

Pek de umudum olmadan girdiğim üniversite sınavında ilk tercihim olan ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünü kazandım. Çok istediğim bir bölümdü ve bölümün en başarılı öğrencilerinden biriydim.

Mezun olduktan sonra ağabeyimin teşvik ve desteği ile Avustralya’ya gittim. University Of Sydney’de MBA yaptım.

Üniversiteden mezun olana kadar tek hayalim iyi bir mühendis olabilmekti ama Türkiye’ye sonra kendi işimin patronu olma isteği daha ağır bastı ve ağabeyimle ortak bir iş yapmaya karar verdik.

Yaklaşık 1 sene gibi kısa bir süre Mercedes Benz Türk A.Ş’de kalite kontrol uzmanı olarak çalıştıktan sonra ağabeyime birlikte, halen başında olduğumuz fuar organizasyonları yapan küçük şirketimizi kurduk.

Evliyim ve bir oğlum var.

Blog Yazarlığı ve Ben

Blog dünyasına ilk adımı üniversite yıllarımda attım. Çok severek okuduğum bölüm olan Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’yle ilgili yabancı makaleleri tercüme edip yazdığım ve ders notlarıyla sınav sorularını paylaştığım ilk blogum önce ODTÜ öğrencileri arasında daha sonra Türkiye çapında bölümümüz öğrencileri ve akademisyenleri tarafından takip edilen bir blog oldu. 

Profesyonel ya da yarı profesyonel blogculukla tanışmam ise MBA için gittiğim Avustralya’a oldu. Yurttaki oda arkadaşımla kurduğumuz bloglar üzerinden çeşitli marketing yöntemleri ve reklamlar sayesinde ciddi gelirler elde ettik. 

Şuanda blog yazarlığı, SEO, sosyal medya, dijital pazarlama, girişimcilik ve kişisel gelişim konularıyla ilgileniyor ve bu konularda hem Blog Hocam, hem de diğer bazı bloglar için içerik üretiyorum.

Bana Ulaşın

Bana her konuda iletişim sayasındaki iletişim kanallarından herhangi birini kullanarak ulaşabilirsiniz. Mesai gün ve saatleri içerisinde, zamanım elverdiği ölçüde mesajlarınıza cevap vereceğimden şüpheniz olmasın. 
Blogger tarafından desteklenmektedir.