Sıkça Sorulan Sorular


Bu site ilk kurulduğu günden beri çeşitli iletişim kanallarından Blog Hocam ile ile ilgili sıkça sorulan sorular bu sayfada toplanmıştır. Zamanla bu sayfaya yeni sorular ve cevaplar eklenecektir. Eğer Blog Hocam ile ilgili burada cevabını alamadığınız bir soru varsa iletişim kanallarını kullanarak iletebilirsiniz.

  Blog Hocam Ne Zaman Ve Neden Açıldı?
Blog Hocam, 2011 şubatının ilk günlerinde Blogger'da açıldı fakat ayarlamalar, planlamalar, ön hazırlıklar derken ilk yazı 22 Şubat 2011 tarihinde yayınlandı. Bu nedenle Blog Hocam'ın doğum gününü her yılın 22 şubatında kutluyoruz.

Blog Hocam'ın kurulduğu tarihte pek yaygın olmayan bloglar ve blog yazarlığı hakkında neredeyse hiç Türkçe kaynak yoktu. Ben de sevdiğim bir aktivite blog yazarlığı hakkında bir blog yazmanın keyfli olmasının  yanı sıra hem ben kendim hem de blog yazmaya yeni başlayacaklar için faydalı olacağını düşündüm. Bu nedenle Blog Hocam'ı açtım.

  Blog Hocam İsmi Nereden Geliyor?
Genel kanı kendime blog hocası yakıştırması yaptığım yönünde olsa da burada hoca olan bu blogun ta kendisi. Bu siteyi ilk kurduğumda yıllar sonra oluşacak arşiviyle müthiş bir bilgi kaynağı haline dönüşeceğini düşünerek siteyi bir blog öğreticisine benzetmiş ve Blog Hocam ismini koymuştum. Yani hoca olan ben değilim, bu sitenin ta kendisi.

  Blog Hocam'ın Sahibi Kim? Yazıları Kim Yazıyor?
Blog Hocam'ın kurucusu ve tek sahibi Serdar Kara'dır. İçeriği de misafir yazılar ve bazı advertorial içerikler hariç tamamen bana aittir. Hakkımda daha fazla bilgi almak için hakkımda sayfamı okuyabilirsiniz.

  Blog Hocam Gibi Bir Site Açmanın Maliyeti Nedir?
Blog Hocam'ı ücretsiz olan Blogger altyapısı ve blogspot alan adı kullanarak açtığım için bana hiçbir maliyeti olmadı. Devamında bir blogun gelişimi için gerekli olan tema, reklam, promosyon, çeşitli araçlar gibi harcamalarım da hiç olmadı. Blog Hocam'ı bu duruma getirirken harcadığım tek şey "ZAMAN"dı.

  Blog Hocam'ı Satmayı Düşünüyor Musun?
Hayır!!!

  Blog Hocam'dan Para Kazanıyor Musun?
Evet, Blog Hocam'dan az da olsa para kazanıyorum. Advertorial içerikler yani tanıtım yazıları, banner satışları, link satışları, AdSense reklamları ve satış ortaklığı gibi yöntemler çoğu blogger gibi bana da bir miktar kazandırıyor.

  Siteme Link Verir Misin?
Blog Hocam'da link değişimi yapmıyorum, link alanları aylık küçük bir ücret karşılığında satılıyor. Sadece zaman zaman yaptığım etkinliklerde bloggerlara destek vermek amacı ile ücretsiz banner veya link ekleyebiliyorum.

Ayrıca takip ettiğim bloglarda denk geldiğim faydalı ve başarılı içerikleri sosyal medya hesaplarım ile Blogger Günlükleri adındaki derlemelerimde paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Soruya tıklayınca cevabın açılmasını nasıl yaptınız. Paylasabilirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi, ilerleyen günlerde blogda paylaşabilirim.

   Sil
  2. Jquery ile kolay. Anlatırdım da simdi burdan olmaz :D . Youtube'ye gir, jquery akordiyon menü yaz izle bro. veya accordion menu olarak ıngılızce yaz adamlar daha ıyı yapıyor. KG.

   Sil
 2. Hala anlatmamıssınız? Nasıl yapılıyor ki

  YanıtlaSil
 3. bak burada anlatıyor hemde buradakinden daha güzel

  https://bloggereklentileri.blogspot.com/2018/05/blog-sitelerine-zippy-nasl-eklenir-ve.html

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.