Sıkça Sorulan Sorular


Bu site ilk kurulduğu günden beri çeşitli iletişim kanallarından Blog Hocam ile ile ilgili sıkça sorulan sorular bu sayfada toplanmıştır. Zamanla bu sayfaya yeni sorular ve cevaplar eklenecektir.

Blog Hocam ne zaman ve neden kuruldu?

Blog Hocam, 2011 şubatının ilk günlerinde Blogger'da açıldı fakat ayarlamalar, planlamalar, ön hazırlıklar derken ilk yazı 22 Şubat 2011 tarihinde yayınlandı. Bu nedenle Blog Hocam'ın doğum gününü her yılın 22 şubatında kutluyoruz.

Blog Hocam'ın kurulduğu tarihte pek yaygın olmayan bloglar ve blog yazarlığı hakkında neredeyse hiç Türkçe kaynak yoktu. Ben de sevdiğim bir aktivite blog yazarlığı hakkında bir blog yazmanın keyfli olmasının  yanı sıra hem ben kendim hem de blog yazmaya yeni başlayacaklar için faydalı olacağını düşündüm. Bu nedenle Blog Hocam'ı açtım.

Blog Hocam ismi nereden geliyor?

Genel kanı kendime blog hocası yakıştırması yaptığım yönünde olsa da burada hoca olan bu blogun ta kendisi. Bu siteyi ilk kurduğumda yıllar sonra oluşacak arşiviyle müthiş bir bilgi kaynağı haline dönüşeceğini düşünerek siteyi bir blog öğreticisine benzetmiş ve Blog Hocam ismini koymuştum. Yani hoca olan ben değilim, bu sitenin ta kendisi.

Bu vesile ile bilmenizi isterim ki bu siteden sonra mantar gibi türeyen "o hocam, bu hocam, şu hocam" gibi sonuna hocam kelimesi konularak açılan hiçbir siteyle alakam yoktur.

Blog Hocam'ın sahibi kim? Yazıları kim yazıyor?

Blog Hocam'ın kurucusu ve tek sahibi Serdar Kara'dır. İçeriği de misafir yazılar ve bazı advertorial içerikler hariç tamamen bana aittir.

Blog Hocam gibi bir site sahibi olmanın maliyeti nedir?

Blog Hocam'ı ücretsiz olan Blogger altyapısı ve blogspot alan adı kullanarak açtığım için bana hiçbir maliyeti olmadı. Devamında bir blogun gelişimi için gerekli olan tema, reklam, promosyon, çeşitli araçlar gibi harcamalarım da hiç olmadı. Blog Hocam'ı bu duruma getirirken harcadığım tek şey "ZAMAN"dı.

Blog Hocam'ı satmayı düşünüyor musun?

Hayır!!!

Blog Hocam'ın temasını nereden indirebilirim?

Üzgünüm ama bu tema internette bulabileceğiniz hazır bir tema değil. Bazı arkadaşlar benzerlerini yapsa da temanın aslını sadece Blog Hocam'da görebilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz paylaşılması şuan için söz konusu değil.
Blogger tarafından desteklenmektedir.